İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vista / XP kullanım oranı - Kullandığınız Windows İşletim Sistemini Seçiniz

Kullandığınız Windows İşletim Sistemini Seçiniz

• XP

Kullanılan: 42 79.2%
  • Vista

Kullanılan: 11 20.8%

• Kullanılan toplam oy
    53

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kullandığınız Windows İşletim Sistemini Seçiniz

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
iyinet 8-10 yıldır iyinet.com tracker var, sana bunu yakıştıramadım.Senin bunları istatistik olarak kayıt edip bize göstermen gerekirken bize soruyorsun :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
VİSTA da işlem yapmak XP'ye oranla çok yavaşmış gibi geliyor. O yüzden XP ile yola devam.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
vistaya alıştıktan sonra, xp'ye dönmek aklınızdan bile geçmiyor. hele ki son zamanlarda vista iyicene oturdu. denemenizi tavsiye ederim.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim makina vistayı kaldırmıyor, 4-5 ay kullandım, xp'ye geçince roket gibi geldi bana :)

Onun için şuan ki şartlarda XP

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan piyasadaki üst seviye laptoplar 4 gb a kadar ram destekliyor kib unlar son 1 sene içindeki ürünler.. (daha önceden 4 gb destekleyen laptop demek araba almak gibi bişiydi)

bunun 1 gb dan fazlasını vista kendi yiyor.. bunun virüs programı var msni var browserı var daha ne photoshop açtık ne ftp programı açtık ne zip var ne bişiy var.. ben 3 sene önce xpye geçmiş biriyim öncesinde senelerce 98 kullandım (windows 3.1 den beri bilgisayar kullanıyorum ben) xpyede zorla geçtim.. bi 5 sene daha sanmıyorumki xpden vazgeçiyim..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet 8-10 yıldır iyinet.com tracker var, sana bunu yakıştıramadım.Senin bunları istatistik olarak kayıt edip bize göstermen gerekirken bize soruyorsun :D

buu kötü değil iyi birşey aslında bir açıdan iyinet bilgi saklamıyor demekki.. sonuçta bu etik bir davranış değil...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
benim laptop ibm lenovo core2duo T5450 2gb ram var, vista full tweak edilmiş hali ile şuan;

* güncellemeler açık
* kaspersky internet security açık
* vista'ya has bütün servisler çalışır durumda
* iyinet, gmail, yahoo mail pencereleri açık durumda (firefox)

toplam ram kullanımı: 810mb
işlemci kullanımı: %2

işletim sistemi: vista home premium + SP1

riad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xp de kullanıyorum visatada ama xp daha iyi sanırsam. vistayı daha yeni yeni kullanmaya başladım belki ondandır :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Konuya post atmadan önce bi bakayım kim böyle bir soru sormuş dedim içimden.. Seni laz uşağu senii hiç şaşırtmadın beni :)

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vista'yı denedim ısınınca gerçekten hoş fakat daha tam rayına oturamadığı için xp kullanıyorum.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Windows XP vs. Vista...

xp_vs_vista-030508.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5