İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vistada Wireless sorunu

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Merhaba arkadaşlar,
Laptopumda vista kurulu ve wireless bağlantı için bugün D-Link DSL-G624T modem aldım fakat ne yaptımsa wireless bağlantı kuramadım, kullanma kulavuzu olsun kendi sitesi olsun bu konu hakkında hiçbirşey bulamadım,
Yardımlarınızı bekliyorum
Herkeze iyi çalışmalar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
dostum modemi başka bi bilgisayarda kurup ayarla parolayı gir sonra eve getir sadece fişe takarak gir leptopunla bende kuramadım modemi çünkü leptopa:(

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurulmaması normal modemin icine giremiyorsunuz ki modemde kablolu baglantı secenegi yokmu ilk olarak oradan kur modemini kullanıcı adı sifre ayarlarını vslerini yap sonrada wireless i dene bu arada kablolu baglantı daha iyi

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben de vista kurulu ve dlink var. tam olarak sorun ne anlatabilirsen yardimci olabilirim.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Anladığım kadarı ile arkadaş modemi yeni alıyor ve direk wireless tan bağlanmaya çalışıyor. Ama ilk olarak kablolu bağlantı ile ( zaten yanında kablo vermişlerdir ) bağlan tüm wireless bağlantılarını ayarla. Şifrelerin vb ne istiyorsan yani, ardından laptopun ekranın sağ altında zaten kablosuz ağ olayını göreceksin çift tıkla ve tarama otomatik gelir modemine şifreni girerek başlan. Eğer sağ altta göremediysen başlat menüsünden bağlana da tıklayabilirsin.

Eğer hiçbir yerde bunu bulamıyorsan denetim masasından "Ağ ve Paylaşım Merkezi" ni tıkla oradan gir.

Başka bir neden ise donanım bileşeni devre dışı olabilir aygıt yönetiicisinden bunu görüp açabilirsin.

Daha başka bir neden ise laptopta ki kablosuz bağlantını aktifleyecek olan düğme kapalı olabilir. ( Müşterilerimden daha çok bu şekilde sorunlar alıyordum. Adamlar düğmeye basmıyorlar kablosuz açılmıyor diye şikayet ediyorlar :D )

Neyse bunları dene hiç olmadı bir screen yap yolla bakarız bir yoluna.

Kolay gelsin kardeşim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5