İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Vistayı kaldırmak istiyorum

webdunyasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkdaşlar bilgisayarımda 2 sürücü var C ve D
C : 30 GB (xp kurulu)
D : 220 GB (vista kurulu)
ben vistayı kaldırmak istiyorum biliyorum biçimlendir diyeceksiniz ama 150 GB en az önemli dosyalarım var bunları nereye atarım ne yaparım bçimlendirmeden kaldırmanın bi çözümü yokmu acaba.İnşallah biri cvp yazarda uyumadan hallederim :)
Not : Elimde vista dvd'si yok.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
sil klasörü olsun bitsin :)
şaka bir yanada hep merak etmişimdir...xp ile başlayıp diğer klasör silinse hiç bir sorun olmayacaktır mantıken...
mantıklı değilmi?? :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
boot.ini dosyasını editleyebilirsin. daha sonrada vista ile ilgili klasörleri temizlersin

Boot.ini dosyasini duzenlemek icin Baslat>Calistir>Notepad C:\boot.ini

Daha sonra [operating system] altinda XP dışındaki Vista satırını silmelisin.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tam ben diicektim iş boot a kalsın...onun haricinde bir daha vista kullanılmayacağı için sorun teşkil etmez klasörü silicen gidicek ;)

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
sil klasörü olsun bitsin :)
şaka bir yanada hep merak etmişimdir...xp ile başlayıp diğer klasör silinse hiç bir sorun olmayacaktır mantıken...
mantıklı değilmi?? :)
bi denesene bizde öğrenmiş oluruz :D

webdunyasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normal XP kurdum artık vistayı sormuyor ama duruyor hala onuda biçimlendirdim..

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Klasör seçeneklerinden sistem dosyalarını görüntüle yapıp vista ile ilgili herşeyi silersin..
İkinci aşamada ise Xp açılırken F5 yada F8 yaparak işletim sistemini sor kısmından başlangıcı ayarlarsın böylelikle direk XP açılır sorgu olmamış olur. Ayrıca diğer sürücünde vista ile ilgili dosya kalmayacağından seni rahatsız etmeyecektir.
Bu işlemden sonra disk birleştiricisini kullanın. Windows diski çok farklı noktalarda kullanır. Silinen yerler sürekli boş kalabilir ilerki dönemlerde taşınamaz hale gelirse HDD zarara uğrar..

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önce önemli dediğin dosyaları(harddiskin yeterliyse) 200 gblık bir disk oluşturup oraya at. Elinde vista geri yükleme medyası varsa , bios ayarlarından sistemi cdden başlatmayı seç.O cdyi tak.Açılırken birtuşa basmanı isteyecek ,bas .Sonra dil ayarlarını felan yaptıkran sonra sistemi hangi diske kurmanı istediğini sorma ekranı gelecek.Orda vistanin yüklü olduğu diski sil.Sonra 5 saniye bilgisayarın kapanma tuşuna bas(leptopsa) yoksa direk düğmesine tıklayarak reset at.İşte bu kadar.

realcycle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
niye silmek istiyosun ki çok başarılı bence... xpden çok daha iyi bi kere... Öncelikle Windows Vistayla sunulan Windows Movie Maker'ın son sürümü HD standartlarını destekliyo. 1080p'ye kadar tüm çözünürlüklerde HD filmlerin oluşturulmasını, düzenlenmesini sağlıyo. Pek çok video kamerayı ve görüntü aygıtını otomatik olarak tanıyo. Windows DVD Maker ile otomatik ve hızlı bir şekilde DVD oluşturmabiliyosun. Ondan sonracımaaa bilgisayarın içinde bulunan tüm dosyaları, dosyaların isimlerini, dosyaların içinde kayıtlı bilgileri, Outlook içinde yer alan e-postaları, e-postaların içinde yer alan metinleri ve ekinde yer alan dosyaları da içerecek şekilde indeksleme yapan arama alt yapısı aranan bilgi ve belgeleri saniyeler içerisinde bularak hayatını kolaylaştırıyooo. Bunun gibi daha çok fazla özelliğe sahip ve XP'den çok daha iyi... Belki bunu okuduktan sonra silmekten vazgeçersin yani sen bilirsin tabi ama ben çok memnunum açıkçası... :) hem güvenilir, hem hızlı...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
kusura bakmayın belki size garip gelecek ama burada bahsedilen biçimlendirmek ne demek?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Biçimlendirmek = Format

İngilizce Format kelimesi için Türkçe bir karşılık olması çok güzel, ben de bundan sonra mümkün olduğunca format yerine biçimlendirmek kelimesini kullanacağım. Bilgilendirme için Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5