İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS 512 ram site cok gec aciyor

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba

Yeni bir vps server kiraladim.
Serverda video sitesi barindiriyorum.
Hosting saglayicinini dedigine gore 512 ram ve Intel Core2 Quad 6600 islemcisinin %20 i kullanabiliyoruz.
Performans icin PHP Eaccelarator kurdum. Uygun mysql ve apache optimizasyonunu yaptim fakat site acmak icin ilk entera bastigimdan itibaren ancak 20 sn sonra ekrana basiliyor. Cok yavas aciliyor.
Bu gec acilma problemini nasil asabiliriz?

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi görmeden yorum yapmak yanlış olur kanımca doktorun hastayı görmeden ilaç yazmasına benzer

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siteyi sirf bu problemden dolayi baska servera tasidigim icin nameserverlar guncelleme asamasinda ulasilamiyor olmasi cok dogal test icin ip adresini gonderiyorum.

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ohoo hocam bu sitenin açılması bile mucize ne bulursan koymuşsun içine o kadar cok hata ve dosya var ki gereksiz

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ama ayni site ayni haldeyken dedicated makinada gayet guzel aciliyor. Ayriyetten site daha yayinda degil demistim daha oturmadi yalniz hizinin yavasligindan bahsediyorum.

RAMBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Muhtemel Nedenler,

1- Sizin vps'iniz kasıyor / saldırı alıyor olabilir.
2- Ana makinenin ram ve cpu'su yetmiyor olabilir.
3- Ve en olası neden ana makinenin hattı yetmiyor olabilir.

İss'nıza bunları sorun.

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1-vps kasmiyor gayet hizli cunku serverda kontrol panelde gayet hizli gezinilibilmekte. Yalniz bizim index gec acmakta.

2-hat problemi oldugunuda zannetmiyorum zira sshda wget ile 1000kb/sn hizina ulastim.
ve sunucuyu aldigim yerin hat kapasitesini guveniyorum.

3-Ana makinadaki ram ve islemciyi tam kapasite ile kullanadigimdan bende supheleniyorum.
Zira ssh te cpu info ya baktigimda kullanabildigimiz cpu mzh olarak 119.539 mzh gozukmekte fakat ana islemcinin(Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz) %20 sini yani 5/1 ni hesapladigimizda bizim hakkimiz olan mhz hizi 2.40GHz/5=480 mhz cikmakta. Yanlis hesaplamiyorsam tahminlerim bu yonde yani islemciyi tam kapasite ile kullandigimizi dusunmuyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5