İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vps açık ama siteler down oluyor "named" sorunu?

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
arkadaşlar vps sahibiyim.

sanırım named işlemi donuyor kalıyor ve vps açık ve sorunsuz gözükmesine rağmen aniden siteler down oluyor.

bu her zaman oluyor ama arada oluyor ve vpsye reset atmam gerekiyor.

sorunu tamamen çözmenin bir çözümü varmı?

1gb ram
1500mhz cpu
centos
dc burst
k.panel: kloxo

teşekkürler.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhabalar down dan kastınız nedir ? ram kullanımı felanmı fulleniyor ?

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
hayır.ram kullanımı genelde 300mb yi aşmıyor.ama ne olur olmaz 1gb ramli vps alıyorum.

siteler bildiğin down erişim bulunmuyor.aa vps açık herşey açık hatta kloxo hosting kontrol paneline bile giriliyor.vps kontrol panelinede giriliyor.ipler online.

ama siteler gidiyor kapalı kalıyor.

vpsi aldığım firma ise named proccess yani named isimli işlem asılım kaldığı için oluyor dedi.

bir kere düzelttiler 1 hafta felan olmadı ama dün gece tekrar oldu mesela dün gece vps ye reset attım mesela şu ana kada sorun yok.

ama abi ben çıkıyorum mesela dışarı bir geliyorum siteler saatlerc down kalmış.çok sakat durum.

vps felan açık.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
anladım . bu sorunu bende yaşadım ama tam olarak nedir ne değildir anlamadım . 6 ay öncesine kadar internet bilişim de vps m vardı kurulum sonrası siteler açılmıyodu ip den panele girebiliyodum . firma yetkililerine durumu izah ettim ve derleme yaptılar düzeldi 1 2 gün sonra ram sürekli şişiyordu. tekrar bi derleme yaptılar . sıkıntı çözülmüştü .

sorunu CaLviN tespit eder diye düşünüyorum .. pm atmanda fayda var iyi geceler.

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
ssh şifresini veririm vermesine ama şuan bir sorun var gibi gözükmüyor.yani siteler açıkken bakmamak lazım bu dediğim olayın olduğu anı yakalamak lazım değilmi?

eğer gerek yok her türlü sorun anlaşılır derseniz ssh şifrelerini ömleyebilirim.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Problem olduğunda da bakılabilir loglara da bakılabilir yada Servis durduğunda otomatik başlatıp sana mail atacak betikte kurulabilir. Yani olur da olur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Burst.net bu tarz sorunlarla ilgileniyor normalde, bind üzerinde log özelliğini açarsanız birşeyler yakalayabilirsiniz neden çöktüğüne dair. Talep ederseniz sizin adınıza yapabilirler bunu. Otomatik restart etmek için de servis monitorü ayarlayabilirsiniz, daha ilkel bir çözüm ama işe yarar.

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
arkadaşlar merhaba tekrar

mehmet-ali

arkadaşımız sağolsun yardımcı olmaya çalıştı ama kendisinin yaptığı ayarlamalardan sonrada hatalar devam ediyor.vps sorunsuz bir şekilde açıkken birden bire sitelere ulaşılamıyor.ancak vpsye reset atıyorum öyle düzeliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5