İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS aldım ana nasıl kuracağım bilmiyorum.

otenazi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Ucuz bir Windows 2008 VPS aldım. Bir site kurup ordan yayınlamak istiyorum ama tam olarak hangi ayarları yapmam gerektiğini bilmiyorum. Windows 2003 te bunu bi keresinde yapmıştım 2008 karışık. Ayrıca cDOSYS email componenti kullanıyor sitem onun için güvenli bir şekilde mail sunucusu da kurulmalı... Bu işlemi kendim yapabilir miyim yoksa birisine mi yaptırmalıyım ? Kendim yapabilirsem hangi kaynaklara bakmalıyım? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

dilarabilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ;
İlk önce net framework 3.5 ve 4.0 (2.0 üzerinde yüklü gelir zaten) kurulumlarını gerçekleştireceksiniz.
Daha sonra IIS kurulumunu yapacaksınız.
Daha sonra plesk panel (başka bir panel de olabilir) kuracaksınız. (Plesk panel kurarken tam kurulum seçerseniz MySQL , MsSQL , Mail Server kurulumlarınıda kurulumda kendisi gerçekleştirir.
Daha sonra plesk panelin ayarlarını ayarlayacaksınız ve hepsi bu kadar sitelerinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz artık.
Saygılarımla
Hüseyin YAVUZ | Dilara İnternet Bilişim Hizmetleri | www.dilarabilisim.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5