İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS de Php ayarı : <?php yerine <? ile başlayan kodları çalıştırmak..

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir script satın aldım, vps de host açıp içine attım, ancak php kodları düz yazı olarak görünüyor.

Kodların başlangıcı <? şeklinde. Benim bildiğim <?php şeklinde başlamalı. Kodun başını <?php yapınca kodlar normal çalışmaya başlıyor.

Ancak script ioncube ile şifrelenmiş durumda. Yani tüm sayfaların başını değiştiremiyorum. Konu hakkında araştırma yapınca <? şeklinde de başlanabildiğini öğrendim. Denemek için vps haricindeki bir hosta attım ve <? halindeyken de çalıştı. Buradan da vps de bir ayar yapmam gerektiğini anladım.

VPS im Linux 2.6.18-028stab070.14 , php 5.2 . Plesk 10.0.1 kurulu. SSH ile de ulaşabiliyorum.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler, saygılar..

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Terminalde /bin/php/phpx.x.x/php.ini dosyasını herhangi bir text editör ile açıp
PHP:
short_open_tag=Off
Bu satırı bul. On yap.

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam bin klasörü içinde php diye bir klasör yok. VPS godaddy den ve plesk kurulu. Eğer standart php.ini dosyasını editleyeceksem bu vps lerde /ect/php.ini şeklinde bulunuyor. Bunu editleyim mi ?

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Evet standart php.ini dosyasını editleyeceksin. short_open_tag'ı On yap yeter.

sempativet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi yapınca düzeldi. Tekrar teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5