İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS Kurmayı Bilen ?

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Arkadaşlar 2-3 gündür vps yi kurmaya uğraşıyorum bir türlü yapamadım. araştırdım putty ile karman çorman komutlar giriyoruz kurduğumu sandım ama TightVNC ile vps ye giriş yapmaya çalışıyorum "Failed To Connect To Server" hatası veriyor. büyük ihtimal kuramadığım için oluyor bu durum ? bana bu konuda yardım edebilecek varmı ? Teşekkürler

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
konu güncel yardım bekleniyor. aldığım VPS Linux. amaç uzak masaüstü bağlantısı kurabilmek. birsürü yol denedim bağlanamadım.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
VPS sistem kurulumu hosting şirketine bağlı olarak genelde ilgili panelden tek tıklamayla yapılabilmektedir.Fakat sistem ile ilgili diğer ayarlar ve kurulumlar size ait olabiliyor.

Bu arada SSH ve VNC ayrı şeylerdir. SSH bağlantısında direkt olarak komut satırında işlem yapılır, VNC bağlantısı daha çok sistemde X paketleri yüklenmiş masaüstü kullanıcıları içindir.Tabiki TightVNC ile SSH bağlantısı yapılmasıda mümkündür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5