İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

vps ve wordpress optimizasyonu

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
paylaşımlı hosting'in kaldırmaması nedeniyle vps'e geçen wordpress tabanlı bir web sitem litespeed eklentisi ile vps'te sorunsuz çalışıyor gözüküyor fakat günde bazı saat aralıklarında sürekli apache ve-veya litespeed restart yapılması gerekiyor, konu hakkında teknik olarak detaylı bilgim olmaması nedeniyle hergün aynı sorunla karşı karşıya geliyorum, konu hakkında (vps-wordpress) ileri düzeyde bilgiye sahip arkadaşların yorum ve yardımlarını bekliyorum, sorunu çözecek arkadaşa gerekirse ödeme yapabilirim.

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
restart yapılması gerektiği zamanlarda hitin ne kadar oluyor. ayrıca vps nin özelliklerini de belirtirsen iyi olur.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer sorunu çözemezseniz, telnet'ten otomatik restart atılması için gerekli olan kodları verebilirim.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
günde belli bir saatte oluyor, özellikle benim dikkatimi çeken bu. 600-700 online kişide olduğu gibi örneğin 250 kişide de aynı saatte problem çıkıyor.

sunucu özellikleri Virtuozzo-Centos 5.x-40 GB Raid10-garanti edilen bellek 512 MB-kullanılabilir bellek 1024 MB-aylık kota 500 GB + litespeed kurulu.

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
zamanlanmış yedek durumu varmı. belli bir saatte oluyorsa sebeb bu olabilir. kontrol edebilirmisiniz?

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
burada ayrıntılı açıklama mevcut. yedeklemeyi anlatıldığı gibi kapatıp deneyin. sorun tekrar ederse başka çözümler bulmaya çalışırız

garipserseri

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
befyendi öncelikle cpanel wp litesped kullanıyorsanız zaten 1024 ram yetrli olmayacaktır size en az 2 gb ram ihtiyacınız vardır aynı sekilde bu sorun hergün aynı saatte oluyorsa senin vps bulundugu hard diskte diyer vps lerde aynı saatlerde yedekleme hizmeti olabilir veya aynı hard diskte 2 den fazla vps acılmıs olabilir ozaman sen bu sorunu yasarsın senin vps 47 gb te olsa aynı hard diskte 2 den fazla vps acık ise ozaman ne yaparsanız yapın kasmaları engelleyemezsiniz aynı sekilde vps ana sunucun işlemci dağılımıda buna eyken olabilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5