İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VPS'te DNS Hatası (sanırım)

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar, Linux VPS kullanıyorum, vps deki tum siteler normal olarak çalışırken yonlendireli 6gün olan, .gov.tr uzantılı bir domainim bi açılıp bi açılmamakta, vps de başka gov.tr uzantıları da var onlar da sorunsuz... sorunun DNS ten kaynaklı olduğunu düşünerek odtü'den destek talep ettim sorunun onlarda olmadığını soylediler, sunucuda da sorun yok ustelik http://ipadresim/~user şeklinde site sorunsuz açılıyor ama direk domain üstünden yer yer açılıp yer yer açılmıyor yeni yonlendirme olsa anlıyacam ama 6 gündür bu boyle tecrubesi olan arakdaşlar sorunun nedeni hakkında yorum yapabilirse sevinirim, Hesabı silip tekrar yükledim, yine olmadı, adrese ping de atılmıyor. Bekliyorum saygılar..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
dnslerin oturmamış olması muhtemel bir olasılık. 1 sene önce, yönlendirdiğim bir dns 10 gün civarında tamamen oturmuştu ve aynen sizdeki sorun gibi yer yer siteye erişim gidiyordu domain üzerinden.

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim beklemekten başka bişi yapamıycaz, ama enteresandır geceleri sorunsuz :D

Yanardags

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekrar merhaba,
saat 16da açılan ve sabah 9da tekrar kapanan bi alan adı, gerçekten aklım almıyor...
16dan sonra kesinlikle kusursuz ve sorunsuz bi şekilde çalışıyor, ancak 9-16 saatleri arasında hiç ama hiç açılmıyor sunucuda sorun yok... Devlet sitesi olduğu için saldırıdan şüpheleniyorum acaba DNS'e özel bi saldırı mümkün mü?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5