İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

W2003 Standart Edition mı Web Edition mı ?

E

erimkirca

Misafir
Yeni bir dedicated alıyorum. İki sürüm arasındaki temel farklar nedir ? Hosting hizmeti vereceğim ve sadece kendi sitelerimi barındıracağım iki farklı dedicated alacağım. Hangisinde hangisini tercih edeyim ?

Enjoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Win 2003 Server veya Win 2000Server den asla sasma.

E

erimkirca

Misafir
dedicated alacğaım firmanın sitesinde sadece windows2003 standart edition ve web edition seçenekleri var bir de bunlara bağlı Plesk yada Helm seçenekleri Kontrol panel olarak Plesk unlimited'ı seçtim. ama işletim sisteminde standart edition ile web edition arasında ne fark var anlayamadım ? benim bildiğim w2003 , arkadaşın dediği w2003 server zaten.. standart ve web sürümleri de ne ola ki?

O

oldtrafford

Misafir
Arkadaşım ben senin anlayacağın dilden söyleyeyim;

pratik olarak senin kullanacağın işte Web edition üzerinde MSSQL kuramazsın sadece MSDE kurabilirsin. MSSQL derdin yoksa paşa paşa al Web edition...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5