İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

w3 iyinet hataları ve sorunları

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Arama motorlarına ve pagerank değerlerine büyük etkisi olan w3.org hataları iyinet için pekde sağlıklı durmuyor, teknik destek ekibinin bu konuda çalışması gerekir iyi forumlar..

Ekli dosyayı görüntüle 4637

Bu hatalar hakkında bildiğim kısımları yardım edebilirim veya bir coder tarafından destek alınabilir

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Öneriniz için teşekkürler bu konu ile ilgileneceğiz.

Yalnız yeri burası değil ama pagerank PR(A) = (1-d) + d (PR(T1)/C(T1) + … + PR(Tn)/C(Tn)) şeklinde formülle hesaplanan bir değerdir bu değerlerin içinde w3.org faktörünün yer aldığına dair elimizde bir kanıt yoktur sizin var mı? (The Anatomy of a Large-Scale Hypertextual Web Search Engine - Sergey Brin / Lawrence Page)

HTML validasyonu SEO açısından önemli değil videosu da Matt Cutts ve Danny Sullivan'dan youtube adresi http://www.youtube.com/watch?v=2XlKn6I9rSc

Tabii ki HTML validasyonunun sitelere yararı olur ama bunun pageranki etkilediğini iddia etmek ne kadar doğrudur.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
W3 web sitelerindeki kodlama hatalarını inceler ve bu hataları web site sahiplerine gösterir ve sadece göstermekde kalmayıp nasıl düzeltilmesi gerektiğini hangi satırda ne gibi değişiklik yapılması gerektiğini bildirir.
W3 artık tüm dunyada web tasarımcıların ve arama motorlarının kabullendiği bir sistemdir bazı kişiler w3 hatalarını önemsememektedirler fakat bu hataların çok olduğu bir siteyi google botları sevmez çünki site içinde dolaşımlarına engel teşkil ettiği görülmektedir bir sitenin w3 hatası ne kadar az ise o site aramalarda daha ön sıralarda yer almaktadır.

Dolayısıyla Arama motorlarının uğramadığı yada az uğradığı bir siteye pagerank değeri nasıl verilir , sonuç olarak hepsinin bir zincir gibi bir birine bağlı olduğunu biliyoruz, ben sadece göstermek istedim, uygulamak sizlere kalmış iyi forumlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5