İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

w3c validatör

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
W3C Valid

52 Errors, 8 warning(s) hata var bu konuda yardımcı olacak ve bunları gidermem için yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

http://www.w3schools.com/ dan baya incelemeye çalıştım ama genelde sayaç ve facebook kodları hatalı gözüküyor.

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım öncelikle gereken yerlerde tırnak kullanman gerekir. Gerekli yerlerde kullanmayınca diğer taraflarda olmayacak hata verebiliyor.

Yani <script type=javascript> değil <script type="javascript">

<div id=hedehodo> değil <div id="hedehodo">

gibi. Ayrıca validatorden geçmesi için sayfada linklerde vs. & yerine & kullanmalısın.

RepLication

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Line 20
Script tagı hem kendi içinde hem harici olarak kapatılmış.
Line 182
Eklenilen script tagları uygun formatta değil (genelde "" unutulmuş)
Line 191
Öznitelikler tanımsız. Kaldırmalısınız yada uygun formatta eklemelisiniz.
Line 203
<li> kullanımı bir bütündür tek kullanılmaz. <table><tr><td> gibi <ol> veya <ul> kullanılarak listelenebilir.
Line 212
<li> kullanımı bir bütündür tek kullanılmaz. <table><tr><td> gibi <ol> veya <ul> kullanılarak listelenebilir.
Line 239
id tanımlamasında tırnak işaretleri unutulmuş. ("")
Line 241
img tagında src tanımlanırken "" işaretleri unutulmuş. + img tagı kendi içerisinde kapatılmalıdır. />
Line 279
a tagında target özniteliğinde blank tanımlamanız yanlış önüne _ eki almalıdır.

Divlerinizi kontrol edemedim lütfen açılan div'in kapandığına veya fazla div olmadığına dikkat ediniz.
Sitenizi kontrol etmeden önce ekstra eklediğiniz toplist,facebook ve reklam kodlarınızı kaldırıp aşama aşama ekleyip kontrol ederseniz daha iyi olur.
Böylelikle ana ve ekstra kodların verdiği hataları daha kolay tespit edebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5