İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wamp server kurdum veri tabanı oluştururken hata veriyor yardım lütfen

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
wordpress ile yeni ilgilenmeye başladım wamp server kurup veri tabanı oluştururken
Hata
MySQL çıktısı:

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

phpMyAdmin MySQL sunucusuna bağlanmayı denedi ama sunucu bağlantıyı reddetti. Yapılandırmanızdaki anamakine (host) adresini, kullanıcı adını ve parolayı kontrol edin ve MySQL sunucusu yöneticisi tarafından verilen bilgiyle uyuştuğundan emin olun.

böyle bir hata veriyor biraz araştırdım apss klasörünün içindeki confing.inc.php dosyasını bulup şifre girin diyor yaptım ama düzelmedi tam olarak başka ne yapabilirim acaba?

E

Erturk

Misafir
Oncelikle root şifrenizi bildiğinizden emin olun. Buyuk ihtimalle şifre ya yoktur yada 123456 dır.

http://localhost/phpmyadmin

Girip yeni bir veritabanı oluşturun. Ornegin (wordpress)

Daha sonra www klasorune attıgınız wordpress dosyalarınızdan install ı calıstırın. Sizden veritabanı bilgilerini isteyecek.

Host : localhost
Veritabanı adı : wordpress
Veritabanı Kullanıcı adı : root
Şifre : ya boştur yada 123456

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
ben localhost/phpmyadmin e tıkladığımda yukarıdaki hatayi veriyor yani veri tabanı oluşturamıyorum

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
O zaman Navicat kurun, localhost'u tanımlayın veritabanlarınızı onun sayesinde yönetin.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bu sorunu çözemezsem onu denerim ilk önce bu sorunla başka çözüm yollarını bilenlerden yardım bekliyorum

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
konu gülceldir :) wampserver veri tabanı oluştur dediğimde
Hata
MySQL çıktısı:

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

phpMyAdmin MySQL sunucusuna bağlanmayı denedi ama sunucu bağlantıyı reddetti. Yapılandırmanızdaki anamakine (host) adresini, kullanıcı adını ve parolayı kontrol edin ve MySQL sunucusu yöneticisi tarafından verilen bilgiyle uyuştuğundan emin olun.

hatası veriyor

E

Erturk

Misafir
80 nolu portunuz acıksa şu anki kullandıgınız IP adresini verirseniz yardımcı olmaya calısırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5