İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

web cam

A

Anonymous

Misafir
Arkadaşlar bir web sitesi oluşturmak istiyorum.Fakat bo konuda daha önce hiçbir çalışmam yok.
Şöyle bişey olacak:
Değişik illerdeki bilgisayarlarda bağlı olan web camları bir sitede toplayacağız.Bunun alt yapısını nasıl oluşturabilirim.Örneğin 100 web cam'e bu sitede linkler olacak.Tıklandığın da ilgili web cam açılacak.
Bu işin hosting maliyeti ne olabilir.Ayrıca web cam programlarından bu işi ucuza maledebileceğimiz bir program var mı?Ayrıca değişik bölgelerdeki bu 100 bilgisayar devamlı nete bağlı olacak.
Değişik fikir ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

www.multiturk.com

A

Anonymous

Misafir
WEB cam olabilmesi için;
her kameranın bağlı olduğu sistem internet e doğrudan bağlı olmalı
veya
her kameranın bağlı olduğu sistem internete sürekli bağlı kalmalı ve resimleri bir server e yollamalı.

Birinci sistemde web sayfasında her kamera için bağlı olduğu sistemin IP veya URL si ni link verirsin, ikinci sistemde ise serverdeki dosyalara link verirsin.

web-cam yazılımlarını java-applet olarak ücretli/ücretsiz pek çok türünü net te bulabilirsin.

Maliyete gelince,
Hosting kısmı standarttır. Özel bir hosting gerektirmez. Rekabetten dolayı ayda 9.99 dan yılda xxxx e kadar herhangi bir host firmasını kullanabilirsin.
Asıl maliyeti belirleyen kameralar ve onları bağlayacağın sistemler ile bu sistemleri internete nasıl bağlayacağındır.

A

Anonymous

Misafir
Bir sorun daha var.
İnternete bağlı olan kameralar web cam değil normail kamera.
24 saat dial up bağlantı var.Normal kamera görüntülerini kaldırabilir mi acaba?
Birde bu normal kameralara nasıl link vereceğim?

A

Anonymous

Misafir
Selamlar
istedigin sistem iki sekilde kurulabilir
1. streaming video: (surekli hareketli video yayini) (her bir kamera icin bol bandwidth gerektirir Pahaliya gelir dialup ile mumkun degil)

2. her kamera bir ana web e surekli birkac saniyede veya dakikada bir resim ceker ve gonderir. birtane hizli bir host bulursun kurulumu kolay ve senin dialup ile en yugunu budur. detayli kurulum bilgileri.
- webcam programi bulursun webcam32 bu is icin idealdir istersen cracked versiyonunu gonderebilirim.
- web de her kamera icin bir folder yaratirsin adana1, istanbul1 istanbul2 gibi (100 tane olunca duzenli olmak lazim)
- webcam programlarini ftp upload ayarlarini yaparsin her kamera kendi folderine kendi isminde resim gonderir.
- resimleri refresh etmek icin bir script bulursun www.anfy.com da bir program var iyi calisiyor. (anfycam)
diger web sayfalarini kendine gore ayarlayabilirsin.
- kameralardan resim alma: her kamera degisiktir bazilari bilgisayara bile baglaniyor artik sana tavsiyem web cam alman normal kamera yerine cunku o meretler 7/24 calismaya uygun olmayabilir bazilari belli bir saat omurleri var web camler 20$ a kadar dustu fiyatlari onlar daha ucuza gelir usb bahlantidan direkt alirsin resimleri eger ille normal kamera kullanacam diyorsan PC de TV karti veya S-video lu bir video capture card gerekir en ucuzlari $100 $150 arasinda.

===> Hosting secimi (COK ONEMLI)
1. surekli birden fazla ipden resim upload edilecegi icin buna uygun bir hosting secmen gerek bazi hostingciler sana bir ftp sifresi verir 100lerce baglanti kabul eder bazilari sadece 1 tane baglanti kabul eder ayni anda. ideali her kamera icin bir ftp hesabi acabilecek hosting sirketleridir (ayni web alani icin) geocities bu isi gorur aslinda.
2. upload lar icin bandwidthini olcmeyen bir hosting bulman gerek 1000lerce gereksiz resim gondereceksin ve belki kimse bakmayacak o anda.
3. host icin cok buyuk alana ihtiyacin yok 100 kamera olsa her resim 50k dan 500k yani 5Mb alan bile yetebilir (ama surekli bandwidth kullanacagin icin en az 10 Gb bandwidth veren bir host bul.

Projeni sevdim eger daha yardima ihtiyacin olursa emailimi buradan daha cok kontrol ediyorum.

A

Anonymous

Misafir
Birhan ve Yakup çok teşekkür ederim.Gerçekten çok yardımınız dokundu.Zira hiç anlamadfığım bir iş :)

C

chimera

Misafir
yakup merhaba,

webcam yayını ile yazdığın ayrıntılı açıklama gerçekten benim de çok işime yaradı. Gerekli programları araştırdım ve webcam32 6.0`ı download ettim. Fakat bu sürüm 10 günlükmüş ve bu haliyle işime yaramıyor. Crack versiyonunu araştırdım ama bulduğum crackler pek işime yaramadı ve programı crack edemedim.

Yazdığın yazıda programın cracked versiyonunu gönderebileceğini de söylemişsin. Benim buna gerçekten şu anda ihtiyacım var. Eğer bana gönderebilirsen sevinirim. Mail adresim [email protected]

Şimdiden teşekkürler

Z

zerezek

Misafir
thread acilali hayli zaman olmus bu konuda ki yeni gelismeleri ve tavsiye edecegi programi alabilirmiyim ismini?
bir de bu programi tv karti icin uygulamakta mumkunmu?
ve ya tv karti icin bu tarz bi program bilen arkadas varmi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi