İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web işine yeni katılan ve katılmak isteyenlere

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba yenei başlayan veya başlamak isteyen webmaster arkadaşalr varsa onları için ufak tefek script ekledim ( asp dir ) ama php de ekleyecegim.

Elimdeki arşiv cok ben aralarından sectim ekledim işinize yararsa kullanın
Bu sciptler neredeyse asp script dagıtan site bırakmıcak kadar arayıp arşivledim belki kimini gördünüz bu sciptlerin ama baya bir var elimde.. yerli yabancı vs..

Zamanım olursa yabancılardan buldugum güzel scriptler var onalrı eklicem bu başlık altında..
yaptıgın için teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
G

gibigibiyim

Misafir
+ rep vereyim dedim olmadi neyse saol paylasim icin sormasi ayip bu arkadaslik scripti nasil birsey permission

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cyber Coder' Alıntı:
bunları nasıl kuracağız onu da anlatır mısın?

bunalrı kurmak için en azıncna bu dillerdne birini azda olsa bilmek lazım yani..

Eger bu konuda paylaşım yapmak isteyen olursa sevinirim

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni başlayan arkadaşlar için eğer ki kurulumlardaki sorunlarını bu başlık altına iletirse bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Developer' Alıntı:
Yeni başlayan için eğer ki kurulumlardaki sorunlarını bu başlık altına iletirse bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız.
developer galiba en cok başını ağırtan forum üyesi benim birsorunum varda aspdeki arama motorunun kurulumu hakkında hicbir bilgi yok bunun .mdbsini nerden degistiricem(hangi sayfalarda değistirmeye ihtiyac var? biliyosun bunu sayfalarda access_db klasörü icine atıyorum??? çok sağol sen olmasan asp bana hale yazıldıgı gibi okunan bir sey olucaktı :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama Motoru scripti için, Conn23a.asp, baglanti2ds.asp, baglanti.asp, dahili34a.asp dosyalarında veritabanı yolları verilmiş buradan kendine uygun şekilde değiştirebilirsin. ( Başka asp içlerin de de olabilir iyi incelemedim, sen incele)

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu arama motorunu kurdum deneme kayıt yaparken söyle bir arama hatası verdi bunu nasıl cözebilirim

Üye Kayıt
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x5390 Thread 0x1d64 DBC 0x11e1804 Jet'.

/Arama_Motoru/wwwroot/kaydet.asp, line 36

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
LUGAS' Alıntı:
bu arama motorunu kurdum deneme kayıt yaparken söyle bir arama hatası verdi bunu nasıl cözebilirim

Üye Kayıt
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver]General error Unable to open registry key 'Temporary (volatile) Jet DSN for process 0x5390 Thread 0x1d64 DBC 0x11e1804 Jet'.

/Arama_Motoru/wwwroot/kaydet.asp, line 36

db oldugu klasöre yazma yetkisi verilmemiş veya db uolu hatalı..

eger sne yapabiliyorsan yap yok dersne hosting başvur sayfa içi db yazma yetkisi iste yada dg yolunu güvenli db yoluna döndür oraya at db..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi