İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web sitelerindeki "kalite" hakkında

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Arkadaşlar, sizin gözünüzde bir web sitesinin her yönden kaliteli olması için, yani kısacası o web sitesindeki bilgilere güvenmeniz için nelerin olması gerekiyor?

Örnek olarak;

" Link alıyorsam PR önemli.. "
" XXX istiyorsam Alexa önemli.. "

tarzında mesajlar yazarak yeni web sayfası açacak arkadaşları bilgilendirebiliriz diye düşünüyorum.

Benim olmazsa olmazım tasarım. Ben genel olarak (sadece bilgi almak için diyelim) bir web sitesini kaynak edinmişsem tasarımına, kodlamasına bakarım..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Websitesindeki bilgilere güvenmek başka şey link almak için pr bakmak ayrı şey. Hiç alakası olmayan şeyler hemde.
Heleki websitesini kaynak edinmişsen zaten kaynak edinmişsindir yani bir şekilde kabullenmişsindir. Bilginin web sitesinde olmasına gerek yok. Word belgeside olsa yeterli benim için. Yeterki doğru bilgi olsun.

T

trgy

Misafir
Açılış amacına uygun olsun bana yeter. Yani illa ki domain alırken aklından fikir geçirmiştir, o aklından geçirdiği fikri sitesine dökmesi yeterlidir. Kopyala yapıştır yapan, bot ile çekilen sitelerden nefret ettiğim kadar hiç bir siteden nefret etmem.

Kopyala yapıştır olacaktır tabiki ama abartmamak gerekli.

celibar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
özgün olması benim için önemlidir.bi bilgi ararken aynı yazıyı farklı bir sitede görsem o siteye tekrar girmem.girersem de yanlışlıkla girmişimdir.en azından konuyu yorumlayıp kendinden bir şeyler katmalıdır.

yamato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
nedense ben internetle ilk tanıştığımız senelerde yeni öğrendiğim bir siteyi ziyaret ederken duyduğum heyecanı artık duyamıyorum.

görsellik belki yok denecek kadar azdı ama o amatör heyecanlarla yapılmış düz HTML sitelerde bilgi yoğunluğu şimdiki on amatör web sitesine bedeldi. özgündü siteler, tıklama başı hesapları yapılmadığından da copy past pek görülmezdi.

Bana göre kalitenin birinci göstergesi bilgidir, ilk referans noktası odur, kullanıcıyı da siteye bağlayan yegane ögedir, ne flash animasyonlar, ne abartılı görsellik, ne javascript hoppalıkları...işte sabahın körüne kadar bu sitede ordan oraya geziyorum, dünyanın en güzel flash animasyonuna on saniyeden fazla bakmışlığım yoktur...bir de tasarımcı geçiniyorum :)

neyse, bir çok kriter var tabi ki bir web sitesinin kalitesini gösteren.

ama ben bir siteyi ilk ziyaret ettiğimde pop up açılmamış ve mouse imlecini saat kovalamaya başlamamış ise, ilk sınavını benim nezdimde atlatmış olur diyebilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5