İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web sitemiz var ama neden aylık veri transfer limiti konuluyor.

LoserWinDer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web sitemiz var ama neden aylık veri transfer limiti konuluyor.

SORU 1 : Bu veri transfer limiti hosting firmasının telekomcudan aldığı aylık downlink miktarımı yoksa aylık uplink miktarımı ?

SORU 2 : Ben diyelim bir web sitesi açtım.

Sitemede diyelim bir program koydum ve programında boyutu 50 megabyte diyelim.
Web site hostingide bana aylık 10 GigaByte trafik limiti koydu diyelim.

Bu durumda en fazla bu dosyayı o ay içinde 200 kişi çekebiliyor demektir.
200 kişi çektikten sonra sitemin o ay sonuna kadar aylık veri trafiği limiti doluyor anlamına geliyor.

Peki karşı taraf zaten ttnetden internet satın alıyor ve 1 megabitlik bir bağlantı için 29 tl vb birşeyler ödüyor.
Yani 1 sn içinde 1 Megabit yani 125 Kilobyte download edebilir demek.

Zaten o download ederken parasını ödüyor ve downlink kullanıyor. Ben site sahibi olarak neden benden download ettiği
bir şey için trafiğimden oluyorum. olay beni ilgilendirmez ki , ben karşı tarafa upload hizmeti vermiyorum ki , karşı
taraf benden download talebinde bulunuyor ve download yapıyor kendisi o dosyayı istiyor ve tarafına çekiyor.

Ben niye upload için trafik harcamış oluyorum anlamıyorum.

Ben zorla ona upload yapmıyorum ki ? o sitemde duran dosyamı download yapıyor.

Bu durum neden benim sitemdeki trafiğin kotasının dolmasına sebeb oluyor ?

Bu aylık veri trafiği derken hosting sahipleri neyin trafiğinden bahsediyorlar ?
Ben sitemin üzerinden hiç bir şey download etmiyorumki neden trafik oluşuyor benim sitemde ?
sitede durağan bir dosyayı başkası internete bağlı ve download ederek kendi trafiğini kendisi zaten ödüyor.

Bu durumu açıklayabilecek olan var mı ?

SORU 3 : Birde ben hosting almasam ve evimdeki 8 megabit downlinkli , 800 Kilobit uplinkli devamlı 24 saat
açık bilgisayardan sitemin yayını yapsam bu durumda benim aylık veri trafik limitim ne olur.
Uplink olarak 800 kilobit = 100 Kilobyte/s ediyor. Bu bağlantı ile 1 ayda 30.000.000 kişinin girdiği bir siteyi
barındırabilirmiyim. 1 ayda 2 milyar sayfa gösterimi olacak.

Rakamsal konuşursanız sevinirim.

by_error

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hocam rakama hesaba gerek yok Türk Şirketleri Kendi İnsanını Aldatmayı kandırmayı sever ingiliz veya amerikan lokasyonlu hosting al hem ucuz hem sorunsuz eğer 500 mb alan tüm alt özellikler sınırsız istersen pm at vereyim

rteren

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam trafik sadece uploada bağlı değil, ziyaretçi sayınıza bağlı. Bence Daha.Net deki herşey sınırsız Kuzey Amerika lokasyonlu Sınırsız Coult Hosting paketini bir incele.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5