İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

web sitesi yaparak para kazanmak

nehirweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web tasarımı öğrenmek için internet üzerinde çok büyük kaynaklar var ben web tasarım işini öğrenmeye başladığım sıralar internetteki kaynaklar kısıtlıydı ve çoğu da translate araçlarıyla ingilizce sitelerden çevrilmiş anlamsız ya da zor anlaşılır yazılardan oluşmaktaydı, ama şimdi öyle mi yazılı kaynak var onu anlamazsanız sözlü kaynak var ondan da anlamazsanız videolu kaynak var yeterki öğreneceğim diye kafaya koyun, bir uçtan başlarsanız kısa sürede birşeyleri başardığınızın farkına varırsınız ve kendinizi daha da geliştirmek için çaba sarfedersiniz, ben web tasarım öğreneceğim diyorsanız ilk olarak joomla veya wordpress le başlayın bunlar da ne diyorsanız google de yeterince kaynak var ama kısaca şöyle diyeyim bunlar cms ya da iys olarak adlandırılan içerik yönetim sistemleri bu web sitesinin kaportasını oluşturan kısımdır neyse detaylı bilgiler google de mevcut, önemli olan başlamanız ben de bunun için size başlangıç noktanızı gösteriyorum, joomla veya wordpress le başlayın, ben bu işe başlarken bana yol gösteren olmadı ben flash la başladım be aylarca cebelleştim, ta ki joomla yı keşfedene kadar eğer böyle bir yazıyla karşılaşsaydım, 3-4 ayım zindan olmazdı hemen joomla ile başlar web sitesinden para kazanmaya başlardım, neyse ilk aşamayı anlattım geri kalan sizin araştırma azminize kalmış, diyelim ki öğrendiniz müşteriyi nasıl bulacaksınız, önce web sitesi yaptırmak isteyen eş dosta çok cüzi fiyatlara yapmanızı öneririm nazınızın geçeceği kişiler size müsamaha gösterir, peki eş dost bitti para da kazanmaya başladınız bu durumda ne yapacaksınız, google reklamlarında yararlanacaksınız, google reklamlarıyla da uğraşmak istemezseniz hangi şehirdeyseniz o şehre mahsus bir web sitesi açacaksınız, mesela ben gaziantep web tasarım kelimesi için www.gaziantepwebtasarim.gen.tr web sitesini yaptım, şimdi google de yükselmesini bekliyorum google de belirli bir yere gelince inşallah müşterilerimi artık buradan bulacağım, müşteri arama derdinden ve google reklam derdinden kurtulacağım, neyse şimdilik yazacaklarım bu kadar zamanım oldukça buradan kendi deneyimlerimle web tasarım hakkındaki bilgilerimi paylaşacağım

asi1531

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi güzel insanlara cesaret veren bir yazı yazmışsınız. Ama bu iş görüldüğü kadar basit olmamakla birlikte gerçekten öğrenmek isteyenler için çok meşakatli bir yoldur. Hazır CMS sistemlerde güvenlik sıkıntınız büyük oran giderilmiş olsa bile kendiniz herhangi bir sistem yazdığınızda mutlaka ilk olarak güvenlik açıklarını ve bunlara karşı alabileceğiniz önlemleri araştırın. Özellikle İngilizce kaynaklardan araştırma yapmanız birçok yeniliği daha hızlı bir şekilde takip etmenizi sağlayacaktır. Son olarak ister yeni başlamış biri olun ister uzun yıllardır bu işi yapan biri lütfen yaptığınız işi başkalarının da yaptığını düşünün ve fiyat isterken bu duruma dikkat edin. Her verilen düşük fiyatın veya kalitesiz işin yarın gelip sizin içinde sıkıntı olacağını unutmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5