İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Olmak İçin Altın Kurallar

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-baba: ne iş yapıyorsun evladım?

- müstakbel damat : web tasarımcısıyım efendim.

-baba : güzel,güzel nasıl yapıyorsun merak ediyorum anlatırmısın?

- müstakbel damat : internette bol bol şablon var indirip editliyorum,bedava host açıyorum bir tane sonra müşteriye satıyorum.

- baba : ne güzel işmiş bu böyle.

- müstakbel damat : dahası var efendim bol bol spam atıyorum hitim artıyor,rakiplerime saldırı yaparak kapatıyorum sitelerini dolayısıyla bana geliyor ziyaretçiler.

- baba : valla takdir ettim anlıyorsun bu işlerden belli,başka?

- müstakbel damat : efendim yeni bulduğum taktikle siteyi sandboxtan çıkarıp,pr'sini sahte pr 6 yapıp link satmaya kalktım yemediler, bende salağın birine sattım düğünün parasını çıkarttım

-baba : adı neydi domainin?

- müstakbel damat : xxx.com

-baba : uleeynn o domain bende lan kereta,beni kazıkladın!!

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
venom yorumun için teşekkür ederim.Dediğin doğrudur.Ön bilgi desek daha doğru olur.

Yazdıklarına eleştiri geleceğini bilerek yazdığın bu yazı için ve tüm eleştirileri insan! gibi anlamaya çalışarak okudugun ve olgun tavrın içinde ben sana teşekkür ederim ;)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom yorumun için teşekkür ederim.Dediğin doğrudur.Ön bilgi desek daha doğru olur.
lovemove NeFuSa'nın sana cevabını verdiğini düşünüyorum ama sen forumu kirletmekte ısrarcıysan ona gerekli cevabı yöneticiler verir.

iyide nefusa nın verdiği cevabı doğrulamadımki o onun doğrusudur. bir başlık açmışsın eleştirilere açık olacaksın darılmaca gücenmece yok yazı yazmak için başlık açmışsın. ben bu yazıda neden bilgi göremiyorum? rutin şeyleri yazmışsın bunlarlamı webmaster olacak adam.. özgün içerik dediğin kendi fikirlerini yaşadıklarını dile getirmek açıklayıcı bilgi vermektir. her işi başarmak için bu yazdıklarına ihtiyaç var zaten. ince detaylar yazacaksın, bu yazdıkların hiç bir anlam ifade etmemektedir. forumu kirleten bu durumda birebir sen oluyorsun arkadaşım daha sakin yaklaşman lazım yorumlara. tamam belki bir kaç şey karalamışsın saygı duyuyoruz zaten ama bunlar webmaster olma bilgisi değil...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim anlatmak istediğim her "webmaster"ın işi biliyor olması değil. Yani forum yöneten kişiyede "webmaster" deniliyor, "özgün içerik" yazan kişiye de. Çünkü websitesi var. O işte iyi olduğu için webmaster denmiyor. Çevremizde de öyle değil mi? Kodlama bilmediği halde forum açıp çok güzel işler yapan var. Webmaster, şahısların web site yapma işinde uzman olduğunu gösteren bir kalıp değildir. Webmaster, web site işleten kişiye denir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bakın başka bir forumdan bir arkadaşın değerlendirmesini yazıyorum :

master kelimesinin bir anlamı usta. Yani bir karete ustası gibi. Veya StarWars'da Jedi Master derler ya, onun gibi. Bu anlamı nedeniyle Web Master deyince insanlar, uzun siyah cübbesi, kapşonu ve pelerini olan, gözlerine insanların doğrudan bakamadığı, az konuşan ama her kelimesinde bir ulviyet taşıyan kişi olarak düşünülüyor. Aslında Web Master'lık Dragon Master'lığı (Ejderha Efendiliği) gibi gizemli, mistik bir kurum değil.

Master'ın bir diğer anlamı da "sahip". Yani birisi web site yapar, aha oldu sana Web Master.

Galiba önemli olan bir unvan sahibi olmak değil de, güzel bir web sitesi yapmak.

gencturk26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyide nefusa nın verdiği cevabı doğrulamadımki o onun doğrusudur. bir başlık açmışsın eleştirilere açık olacaksın darılmaca gücenmece yok yazı yazmak için başlık açmışsın. ben bu yazıda neden bilgi göremiyorum? rutin şeyleri yazmışsın bunlarlamı webmaster olacak adam.. özgün içerik dediğin kendi fikirlerini yaşadıklarını dile getirmek açıklayıcı bilgi vermektir. her işi başarmak için bu yazdıklarına ihtiyaç var zaten. ince detaylar yazacaksın, bu yazdıkların hiç bir anlam ifade etmemektedir. forumu kirleten bu durumda birebir sen oluyorsun arkadaşım daha sakin yaklaşman lazım yorumlara. tamam belki bir kaç şey karalamışsın saygı duyuyoruz zaten ama bunlar webmaster olma bilgisi değil...

Arkadaşım ben zaten yorumlara açığım.Ben kendimi webmaster olarak da kimseye tanıtmadım.Yazdıklarım kötü olabilir beğenmiyebilirsin olgunlukla karşılarım.Özgün demek bir yazının güzel olması mı yoksa o kişiye ait, alıntı olmadığı anlamına mı gelir bunu kendine bir sor istersen.Ben sana bu yazıda bilgi görüceksin diye bir garanti vermedim öyle değil mi ?Eğer yazımı gereksiz buluyorsan yöneticilere söyle konuyu silsinler.Ayrıca aynı şeyi 3 kere yazdın ve ben sana 2.ye cevap veriyorum.Forumu kirletmeyelim.Ayrıca bu benim ilk makale elbetteki temel şeyler olucak.Ayrıntıya indiğim makalelerimde olucak.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım ben zaten yorumlara açığım.Ben kendimi webmaster olarak da kimseye tanıtmadım.Yazdıklarım kötü olabilir beğenmiyebilirsin olgunlukla karşılarım.Özgün demek bir yazının güzel olması mı yoksa o kişiye ait, alıntı olmadığı anlamına mı gelir bunu kendine bir sor istersen.Ben sana bu yazıda bilgi görüceksin diye bir garanti vermedim öyle değil mi ?Eğer yazımı gereksiz buluyorsan yöneticilere söyle konuyu silsinler.Ayrıca aynı şeyi 3 kere yazdın ve ben sana 2.ye cevap veriyorum.Forumu kirletmeyelim.Ayrıca bu benim ilk makale elbetteki temel şeyler olucak.Ayrıntıya indiğim makalelerimde olucak.

işte böyle saygılı bir şekilde tartışacağız. burda durduk yere mesaj yazmak sana cevap vermek gibi boş zamanım yok. sadece yanlış lanse ediliyor düzeltiyorum.

Nefusa ben hala buradaki yazılan bilgilerin webmaster olma bilgisi olmadığını düşünüyorum. son verdiğin örneklere katılıyorum. benim tek anlatmak istediğim burada yazılan yazının alakası olmadığıdır. bu başlığa yazdığım son yanıttır. kolay gelsin.

R

RadoyNet

Misafir
adam birşey yazmış sizinle paylaşmış bu mudur saygı.
dediklerini başka yerlere çekmişsiniz, laf sokmaya çalışmalar vs.
elinize ne geçti adamın emeğini gölgede bırakınca?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5