İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Radyosu açılacak Ortak - Sponsor - Destek ekibi Alınacak

CezaLet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuya başlamadan: İyi.net'e yeni kaydoldum, r10,ws,fuub gibi webmaster sitelerinde aktifim ve belli bir statüye sahibim. Projenin yayılması için iyi.net webmaster sitesinede kayıt oldum ve aranızda yeniyim. Konu altında Multi linkleri ile diğer konulara ulaşabilirsiniz.

Amacımız: Amacımız hem müzik yayını yapmak, hemde webmaster Kategorisinde çeşitli dallarda bilgi vermek.

Yapmak istediğimiz:

• Eğlenmek
  • Sponsor Çekilişler yapmak
  • Kendini geliştirmek isteyenlerin sorularını Canlı olarak yanıtlamak
  • İnternette dolaşırken İnsanlara müzik dinletmek
  • Dinliyicilerden Uzman veya bilgili olduğu alanda ses kaydı olarak anlatım alıcaz ve bunu çalıcaz
  • Skype Bağlantıları yapıcaz
  • Sesini duyurmak isteyen Kişilerin duyularını yayınlıcaz örn: Çekiliş, bir oyunda Klan kurulumu
  • Yeni Blog ve site Açan webmasterların reklamını yapıcaz ve tamamen Ücretsiz olucak

Yapmak istediklerimiz bunlar, ortak, sponsor veya yardımcı olmak isteyen kişiler tamamen bunları kabul ederek Bize katılabilirler.

Sponsor olmak isteyenlerden istediğimiz eksiklerimiz:

Radyo hosting: Sponsor çıkmazsa ben karşılıcam hostingi. Veya 1 aylıkta olsa sponsor olabilen olursa iyi olur, devamını ben getiririm.

Site tasarımı: Basit bir tasarım olabilir, yayını dinle, istek hattı gibi linkler şık bir tasarımla ön planda olması yeterli. HTML olabilir.

Domain: 1 Yıllık domain sponsoru olunabilir, Webmaster radyosuna uygun bir domain varsa elinizde olur veya Yeniden reglenebilir.

Site hosting: Sitenin kurulacağı bir hosting sponsoru olunabilir, Küçük çaplı fakat trafiği yeterli olan bir hosting olabilir.

Logo: Yapılacak olan tasarıma uygun bir Logo. Basit ama şık bir şey olabilir başlangıç için. Maskot'ta yapılabilir.

Yönetim ve Destek ekibi - Yardımcı olmak isteyenler:

Canlı destek: Online süresi yüksek olan veya belirli süreler içinde internette olup canlı desteği Yönetebilecek 1-2 kişi alınıcak.

Şuan sadece Canlı destek için bir editör lazım.

DJ kadrosu ve DJ alımı

Dj alımı için yaş sınırını 17 yapmayı düşünüyorum bu 16 da olabilir kadro oluşunca buna karar verilir.

Dj alımı için kriterler: İyi bir mikrofona sahip olmalı. Daha önce Sam yayın programını kullanmış olması veya daha önce internet radyosunda Dj'lik yapması iyi olur, yapmadıysa bile öğretebiliriz. Belirlediğimiz gün ve süre içinde zamanında Bilgisayar başında yani yayında olmalı; olamıcaksa haber vermeli.

Ukala bir kişi olmamalı, Türkçesi düzgün ve dedikleri anlaşılır olmalı.

Konuşurken heyecanlanıp takılmamalı.

------------

Evet, şartlar ve kurallar böyle bunlar güzel bir yayın olması için gerekli şeyler arkadaşlar, eminim kimse 13-14 yaşında bir kişinin kafasına göre şarkı çaldığı bir yayın istemez :).

Eminim çook keyifli bir iş olucak, Forumdan DJ'ler seçicez veya Saatlik yayın almak isteyenler olabilir onlarıda yayına alıcazki bize webmasterlık alanında bir şeyler öğretsin.

Şimdilik önemli olan: Radyo hosting, Domain ve Site hostingidir ve en son olarak Tasarım.. Radyomuz açılınca forumda duyuru yapılacak.

Yorumlarınızı esirgemeyin; Kimler bizimle? kimler bizi dinler?

Not: İşin çok uzamasını istemiyorum. Domain hosting vs. sponsor çıkmazsa Ben kendi cebimden hepsini halletmeye çalışıcam. Ama elini taşın altına koyabilicek hocalarım varsa destek verirlerse çok iyi olur.. İyi forumlar.

B]Multi:[/B] Burası

Multi2: Burası

Multi3: Burası

Multi4: Burası

1xn2l.png

Alımlar için konuya Görev almak istediğiniz alanı ve iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterli. İletişime geçilecektir (ilk önce pm sonra msn vs.)

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Güzel birşey olur umarım. Yararlı bilgiler verilir. En önemlisi dinleyici kitlesi bulunulabilir. Sitemizden de katkı sağlayacaklar çıkacaktır umarım. Radyo host sponsorluğu için siz direk aramaya geçin bence böyle sponsor beklemeyin.
Kolay gelsin.

CezaLet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorumlar için teşekkürler, radyomuz bu akşam yayına giriyor...

Yayını dinle: www.radyoogle.com

saat 20:00'da görüşmek üzere...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5