İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmasterbul.com Hakkında Fikirler

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Selamlar,

Yaklaşık 6 ay önce açtığım www.webmasterbul.com ile farklı bazı projeler sebebiyle neredeyse hiç ilgilenemedim, açtığım gibi kaldı malesef. İlk dönem reklam, güncelleme ve tanıtım amaçlı çalışmalar yaptıysamda devamını getiremediğim için hak ettiği yere gelemedi.

Son 2 aydır tüm sistemi baştan tasarlıyorum. Neredeyse tüm bölümleri yeniledim, ücretli üyelik kısımını uzunca bir süreliğine iptal ettim. Sanıyorum birkaç haftaiçerisinde yeni versionu ile yayına alıp, tekrardan reklam ve tanıtımlarına hem online hemde bastırdığım el ilanları vasıtasıyla postakutularına bırakılarak başlayacağım.

Site hakkındaki görüş ve önerilerinizi almaktan memnuniyet duyarım. Iyinet'in eski üyelerinin fikirlerini ciddi anlamda önemserim.

Genellikle, eski üyeler vip konumunda olduğun konuyu bu kategoride açmayı uygun buldum.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Webmasterbul'un şu anki görünümü şu şekilde:

webmasterbul.png

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu aralar biraz boş zamanım var diye sağa sola ilan bırakıyordum daha sonra sizin sitenizi hatırlayıp üye oldum baya gelişmiştir az çok ticaret yapılamya başlanmıştır diye ama umduğumu bulamamıştım. Bu kadar iyi bir projeyi ihmal ettiniz anlayamadım :)

Bu arada tavsiye olarak ilan açan kişilerin ilan için maximum bir süre belirlemeleri gerekli bence. Çünkü 5 - 6 ay önceki konular hala yayında ve işin şuanda geçerli olup olmadığı hakkında bir bilgi yok bu yüzden ilerleyen zamanlar ilanları ayırt etmek zor olabilir.

Ayrıca kategoriler arasına Grafik Tasarım alt kategorisi olarak Site Tasarımı eklenebilir. Photoshopta sadece arayüz hazırlayan bir çok kişi var html ve css hariç.

Kolay gelsin. Başarılar.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site belli bir noktaya gelene kadar reklamları kaldır derim, özellikle 336x280 olanı, tercihen hepsini.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
atay proje oalbildiğince kullanılabilir olmalı..mesela ben geçen bir proşem için girdim.sistemdeki webmasterlara bakmak istedim******fiyat teklif etmeden**** ama bulamadım bence oradaki webmasterlara ulaşılabilmeli....

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bu aralar biraz boş zamanım var diye sağa sola ilan bırakıyordum daha sonra sizin sitenizi hatırlayıp üye oldum baya gelişmiştir az çok ticaret yapılamya başlanmıştır diye ama umduğumu bulamamıştım. Bu kadar iyi bir projeyi ihmal ettiniz anlayamadım :)

Bu arada tavsiye olarak ilan açan kişilerin ilan için maximum bir süre belirlemeleri gerekli bence. Çünkü 5 - 6 ay önceki konular hala yayında ve işin şuanda geçerli olup olmadığı hakkında bir bilgi yok bu yüzden ilerleyen zamanlar ilanları ayırt etmek zor olabilir.

Ayrıca kategoriler arasına Grafik Tasarım alt kategorisi olarak Site Tasarımı eklenebilir. Photoshopta sadece arayüz hazırlayan bir çok kişi var html ve css hariç.

Kolay gelsin. Başarılar.

İlanlarda bahsettiğiniz zaman dilimi özelliği şu anda da var. Fakat, süresi dolmuş ilanları bilerek kaldırmadım :) Yeni sistemle beraber, ilan süreleri dolduğu zaman, ilanlar yayından kalkacak.

Alt kategori öneriniz gayet mantıklı, değerlendireceğim.

Site belli bir noktaya gelene kadar reklamları kaldır derim, özellikle 336x280 olanı, tercihen hepsini.

336x280'i kaldıracağım büyük ihtimalle fakat yukarıda ki 728x90 kalacak gibi gözüküyor.

Bence çok güzel bir proje, çakırın söylediği detay gerçekten çok önemli

Teşekkür ederim, umarım webmasterbul.com'un yeni sistemiyle hakkını verebileceğim.

Gercekten guzel bir proje..Bence ilgilen =) Eminim cok guzel yerlere gelecektir.

Teşekkürler.

atay proje oalbildiğince kullanılabilir olmalı..mesela ben geçen bir proşem için girdim.sistemdeki webmasterlara bakmak istedim******fiyat teklif etmeden**** ama bulamadım bence oradaki webmasterlara ulaşılabilmeli....

Aslında şu anki sistemdede kayıtlı webmasterlara ulaşma imkanı var, sanıyorum bulamadınız fakat yeni sistemde şehir şehir ayırıp, bir nevi web tasarımcı katalogu yapacağım tüm Türkiye için. Gayet faydalı ve iş görür olacak diye düşünüyorum.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@atay ilanlarına bakıyorum, 10 kişiden 8 i makul fiyat veriyor, ama oradan iki tane kendini bilmez yada acemi üyeler çıkıp piyasanın yarı fiyatına göre fiyat çekiyor. Bu durumda 10 kişiden 8'inin sitene kızıp terkeceğini düşünüyorum. Bence ilk 3 teklifi "3,5" a bölerek, aşşağı fiyat verilmesini engelle.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
@atay ilanlarına bakıyorum, 10 kişiden 8 i makul fiyat veriyor, ama oradan iki tane kendini bilmez yada acemi üyeler çıkıp piyasanın yarı fiyatına göre fiyat çekiyor. Bu durumda 10 kişiden 8'inin sitene kızıp terkeceğini düşünüyorum. Bence ilk 3 teklifi "3,5" a bölerek, aşşağı fiyat verilmesini engelle.

Haklısın, bu benimde canımı sıkıyordu, bu kısımı hallettim zaten şu anda. İlk 3 teklifin ortalamasını alıp, ikiye bölerek üst ve alt limiti belirliyor.

Örneğin, teklif ortalaması 2000 lira ise, bu ilana artık minimum 1000 maksimum 4000 lira fiyat biçilebiliyor.

Ayrıca, teklifleri onaya tabii tuttum. Teklif metinleri kimi zaman yetersiz, açıklayıcı olmayan veya sadece reklam niteliği taşır halde olabiliyor. Aynı zamanda, verilen teklifler manuel olarak onaylanıp yayınlanacak.

Son olarak şunuda ekliyeyim, WR (Webmasterbul Rank) diye bir sistem hazırlıyorum. Online süresi, kayıt tarihi, teklifler toplamı, mesajlaşma, profil ziyaretçi sayısı vb. birçok değerin bulunduğu bir algoritma ile PR mantığı gibi, üyelere WR vereceğim. WR'ler haftalık olarak güncellenecek, en yüksek 4 WR üye ana sayfada 1 hafta gösterimde kalacak. Ayrıca, şehir aramaları gibi aramalarda listelemeyi WR puanına göre yapacağım.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Görünüm olarak oldukça hoş bence gelecek vadeden bir proje. Üst kısımdaki reklam pek uyumlu görünmüyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5