İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

webmasterlik itibarlı meslek mi?

N

nomak78

Misafir
itibarımız var mı yoksa öfle süfli takımı imajımız mı var?

kendi fikrimi söyliyeyim.. insanlara söylediğinizde webmaster süfli takımı hissini uyandırıyor. hatta ne iş yapıyorsun dediğinizde "webmasterim" derseniz size kız vermezler:).. "bilişim uzmanlığı, IT..vs" gibi isimlerle ifade ediyoruz kendimizi.. ama ilerleyen zamanla toplumun en itibarlı mesleklerinden biri olacak çünkü webmasterler artık bir bankanın genel müdüründen, büyük bir esnaftan, bürokrattan çok daha fazla kazanma yolunda hızla ilerliyorlar.. şu an kazananların sayısı azda olsa var ama ilerleyen zaman oldukça çoğalacak.. yeni medya ve yeni medyanın burjuvaları biz olacağız..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kamusal alanda ne iş yapıyorsun sorusuna webmaster'ım cevabını verdiğin zaman webmaster'ın ne olduğunu biliyorlarsa yine şanslısın. ben daha anlayanını görmedim. itibarı da umurumda değil o da ayrı. webmaster değilim o da apayrı bir konu :p

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nomak78' Alıntı:
itibarımız var mı yoksa öfle süfli takımı imajımız mı var?

kendi fikrimi söyliyeyim.. insanlara söylediğinizde webmaster süfli takımı hissini uyandırıyor. hatta ne iş yapıyorsun dediğinizde "webmasterim" derseniz size kız vermezler:).. "bilişim uzmanlığı, IT..vs" gibi isimlerle ifade ediyoruz kendimizi.. ama ilerleyen zamanla toplumun en itibarlı mesleklerinden biri olacak çünkü webmasterler artık bir bankanın genel müdüründen, büyük bir esnaftan, bürokrattan çok daha fazla kazanma yolunda hızla ilerliyorlar.. şu an kazananların sayısı azda olsa var ama ilerleyen zaman oldukça çoğalacak.. yeni medya ve yeni medyanın burjuvaları biz olacağız..
O çok kazananlar webmaster lardan daha çok, yanında webmaster çalıştıran Bilgi İşlem firmalarıdır. Türkiye de herkesin webmaster olduğunu hatırlatarak, bu meslek için pekte gelecek göremiyorum. PHP-Nuke yeni özellik eklemedikçe bizim webmaster larımız olduğu yerde zıplar.

Saygılar..

Y

Yns

Misafir
Komşunun oğlu 50 milyona site yapmaya devam ettikçe bu konuda TR'de bende gelecek göremiyorum.

A

..::aTi::..

Misafir
2 sene önceydi galiba ist/avrupa yakasında iş başvurusu yapmıştım bir dönem ve webmaster arıyorlardı ama çok küçük bir meslekmiş gibi anladığını legalpara eden bir akıllıyı dikmişler oraya bir ton saçma soru soruyor.

javascriptle sayfa yapabilirmisin deyince koptu kayış. saçma soruları terslemeye başladım. genede eleme varmış onu geçtikki çağırdılar ama gitmedim zaten yol uzak bide yaptığın işi küçümseyecek + başına bir odun dikecekleri bir yerde çalışmanın anlamı yok
--

özetle haddinden fazla küçümseniyor. bu yüzden herkez nick kullanırken ben kendi adımı kullanırım alışkanlık ondan kalma. ve küçük işlerle uğraşmak saçma geliyor uğraşırım 3-5 ay kalite bişey çıkartırım anca ozaman hakkettiğin kadar (enazında 13 yaşında php nuke kullanan birinden farklı muamele görürsün) gibime geliyor. atıyorum bilindik kalite bir siteniz olsun..

konuşma' Alıntı:
- webmaster misiniz ?
- evet.
- siteniz varmı ? ( bunu hiç çözemedim ne saçma bir sorudur yau )
- evet var.
- kendinizmi yazıyorsınuz hazır sitelermi kullanırsınız ?
- kendim yazarım ??
- sitenizin adresi nedir ?
- mynet.com (bilindik olsun dedikya :D )
(ahada dananın kuyruğu koptu)
- hatittir yalancı herif (ozamanda kesin bu cevap gelir : D)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce + Php/Asp biliyorsan webmastersındır. Ve iyi bir etiketin vardır hele de üniversite diploman varsa ohooo . süper!

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
UguG' Alıntı:
İngilizce + Php/Asp biliyorsan webmastersındır. Ve iyi bir etiketin vardır hele de üniversite diploman varsa ohooo . süper!
İngilizce biliyorsak Master kelimesinin anlamı ve neden Web Master diye anıldığını düşünmek lazım bu mesleğin. Her işi kendimiz halledebilmeliyiz. Yani eserin tamamı bize ait olmalı.

Herşeyden önce dizayn yapılabilmeli bence. ( Ben yapamıyorum )

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Developer ile Master ekini karistirmamak lazim. Benim bildigim kadariyle webmaster sitenin gorunumuyle alakali zattir. Asp/Php gibi bilimum (web tabanlida olsa) yazilim gelistirenlere Developer deniyor. @Yns'nin dedikleri yeterince acikliyor. Bu yuzden Webmaster yerine Grafikerim demek daha cazip geliyor. Asp/Php dalindakilerde Yazilim Gelistirme Uzmani olarak anilmayi tercih ediyor.

Template ile webmaster , hazir scriptlerle coder olunan bir ortamda webmaster olmakta , coder olmakta itibarini yitirmistir. Kurumsal yapidada bu unvanlarin pek kullanildigini gormuyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5