İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmasteryolcu Blog Kurulum Dersleri Başlıyor

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba değerli arkadaşlar bu sefer sizlere herkesin beğeneceği severek yapacağı bir ders başlangıcını duyurmak istiyorum. Daha önce sadece sıfırdan html ile web tasarım sonrası, veritabanı mantığı ve wordpress kurulum gördük tabiki bu dersler için daha fazla zaman ve bazı gerekli sistemler olması dderslerin zaman alması nedeniyle tam olarak bir katılım olması beklenmemez yeni başlayacağımız blog kurulum derslerinde ise daha hızlı kolay masrafsız ve kodlama ile uğraşmadan herkesin kolayca hazırlayıp yayınlayabileceği sistemleride anlatacağım dileyen web site yapsın dileyen bog kursun seçim sizin dileyen her ikisini birden öğrenerek hatrı sayılır kazanç sağlayabilir.

Ücretsiz Blog Kurulumu
Blog arkadaşlar aslında hobi olarak kullanılabilecek dileyenler içinde profesyonelce siteler haline gelebilecek ücretsiz servislerdir. Gelişmiş yönetim panelleri aracılığı ile kolayca yazı, sayfa ekleyebileceğiniz geniş tema arşivi ile sitenize farklı görünüm verebileceğiniz alt domain yapısına sahip sitelerdir. Her bilgi seviyesine göre şekillendirebileceğiniz bloglar dileyenler için ayrıca kendine özel domain alarak sub domain olarak kullanma zorunluluğu yoktur. Örnek ben bir bloğu www.webmasteryolcu.com olarak kullanabilirim. Tabiki bunun için biraz daha bilgi seviyemiz ileri düzeyde olmalı olmayanlar içinde sitemizde adım adım blog kurmayı ayarları ve ileri seviyeleri göreceğiz Allahın izniyle içiniz rahat olsun.

Bloğunuzda Neler Yapabilirsiniz.
karşınızda beyaz boş bi sayfa hayal edin arkadaşlar insanalara ne sunmak istersiniz insanların neleri görmesini, duymasını, bilmesini ve haberdar olmasını isterseniz işte size fırsat web sitesi kodlama hosting domainle uğraşacak vaktim yok diyenler için en ideal ve masrafsız yayıncılığın yolu blog kurmaktır. Haber siteleri, şiir, müzik, sağlık, ekonomi, genel konular yada moda aklınıza ne gelirse dilediğiniz kategoride bir blog açarak adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Bloglardan Para Kazanılırmı
Size önereceğim ve kurulumu anlatacağım bloglar ileri seviye kullanıcılar için html kodlama desteği olan sistemler olacak arkadaşlar o nedenle reklam yayınla kazan, tanıtım yazısı, makale reklamlarından kazan, tanıt kazan sat kazan önce bloğunuzu hayata geçirin ilgi çeker hale getirin sonrası kazanç imkanları sizi bulacaktır. Ayrıca internet gelirleri hakkında bilgi veren http://www.ekgelirsitesi.net yardımı ilede kazanç tekniklerini göreceksiniz.

Hangi Blog Servisini Kullanmalıyım
Dünya genelinde onlarca blog hizmeti veren servis arkadaşlar Türkiye merkezli ve türkçe destekli olarak kullanabileceğimiz lakin sizlere 2 tane blog servisi önerecem kurulum, ayarlar ve kulalnımı anlatacağım bunlar Blogger (Blogspot) ve WordPress olacaktır. Türkiyedende blog servisleri bulunmakta fakat sitenizi rezil eden çöplüğe çeviren reklamlar koyması nedeni ile şuan için dikkate almıyoum.

Blogger Blogspot Kurulum
Bir zamanlar blogspot.com olarak hizmet veren sonrasında Google firmasının satı alması sonucu ana adresi blogger olarak değşmiş olasada bloglarda hala blogspot.com alt domain uzantısı vermektedir. Keddinize ait domain kullanabileceğiniz blogger blog servisinde html özelliği açık olup içerikleriniz hızlı index almakta googlede hızlı yayına girmektedir.

WordPress Blog Kurulum
Türkiye ve dünyada açık kaynak kodlu olarak ücretsiz dağıtılan en başarılı cms sistem olan wordpress amatör kullanıcılar hosting domainle uğraşmak istemeyenler için wordpress.com alt domain olarak blog servisi vermektedir. Onlarca tema çeşidi ve orjinal wordpress paneli ile gelen wordpress gelişmiş teknolojiye uygun bloglar sunar ayrıca dilerseniz kendinize ait domain kullanabilirsiniz.
Bu konuda sizlere derslerimizi ve ilerleyen günlerde izleyeceğim yolu anlattım arkadaşlar dileyen arkadaşlarım buradan takip edebilirler.

Kaynak: Blog Kurulum Dersleri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5