İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmasteryolcu İle Wordpress Kurulum Dersleri 1

webmasteryolcu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba Değerli arkadaşlar bir kaç günlük aradan sonra wordpress derslerimize başlama imkanı buldum Allahın izniyle html derslerimizi bitirip wordpress kurulum ayar, tema, seo tümüyle derslerini göreceğiz günlük dersler şeklinde.

Derslerde göreceğimiz Konular
  • Domain (Domain Satın Alma)
  • Hosting (Hosting Satın Alma)
  • Dns Ayarları
  • Ftp Kurulum Ayarlar ve Kullanımı
  • Cpanel (Hosting Yönetim Paneli)
  • Veritabanı İşlemleri (Mysql Phpmyadmin)
  • WordPress Kurulum
  • WordPress Ayarlar
  • Tema Yükleme Editleme
  • WordPress Seo Ayarları
WordPress kurmak yani site yapmak için ciddi anlamda uğraşın arkadaşlar ücretsiz free hostinglerle zaman harcamayın emeğiniz boşa gider heba olur onun için yıllık en fazla 30 40 tl masraf ederek domain ve hosting satın alalım sitemize google adsense reklamı alarak o masrafın 10 katını kazanırsınız zaten.

Domain

Kendimize ait domain alalım arkadaşlar alacağınız domain öncelikli olarak com,net,org uzantılarını seçmeye özen gönsterin şayet doluysa farklı uzantılara yönelin.

Domain Satın Alma konusu için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Hosting

Hosting arkadaşlar domaine göre daha fazla önem arz ediyor alacağınız firmayı özenle seçmelisiniz. İngilizce bilginiz varsa hostgatorden alın derim dilerseniz sınırsız site barındırabileceğiniz hostingi aylık 15 TL ye alabilirsiniz.

Dilerseniz ben size sunucumdan yıllık 20 TL 1 GB Alan 5 Gb Trafik verebilirim detaylı bilgiye aşağıdan ulaşınız.

İlk Dersimiz

Yukarda birçok işlem saydım ilk dersimize arkadaşlar bundan sonraki ders neden derseniz hosting domaini olmayan arkadaşlar 1 2 gün içerisinde ayarlasınlar diye bekleyecez.

Bundan sonraki dersimiz ftp kurulum, site ayarları, bağlanma, ve wordpress dosyalarını hostingimize yüklemek olacak bunu yapabilmek için hosting domainiz şart derse katılacak arkadaşlar mutlaka hosting domaini olmalı daha öncede almış olanlar almasına gerek yok.

NOT: hosting alma imkanı olmayan arkadaşlara ücretsiz vereceğim.
Evet arkadaşlar bir sonraki dersimizde hızlı bir başlangıç yapıp 7 8 derste tüm wordpresi öğreneceğiz İnşeallah

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5