İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Websitenizi sosyal ağlarda tek bir tuşla paylaşın.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Kendi sitem için resim ekleme yazıları yazma yaklaşık 45 dakika uğraşıp yazdığım bir makaledir. Kendi ziyaretçilerim ve sitem dışında sadece İyinet ile paylaşıyorum. Yararlı bir makale olduğu kanaatindeyim :) Daha taze 5 dakika önce yazdım. Yazıyı yazdıktan 1 dakika sonra indeksi aldı İyinetteki arkadaşlarda faydalansın istedim.

not: Sitemdeki tüm yazılar hep kendi yazdığım özgün yazılar olduğu için ilk iyi nete ekleyip kopya muamalesi görsün istemedim googledan. O yüzden ikinci olarak burada paylaşıyorum. Sitelerinde paylaşacak arkadaşlar isterlerse İyinetin bu sayfa linkini isterlerse makalenin sonunda vereceğim kendi sitemdeki linkini verebilirler. 45 dakikalık uğraşa bunu çok görmezler umarım :)

Sitemize ziyaretçi çekmenin yollarından birisi de backlinktir. (çeşitli yerlere eklediğimiz linkler) Bu sayede aramalarda üst sıralarda gelmemiz olasıdır. Özellikle sitemize bir yazı eklediğimizde google tarafından hemen indekslenmesi için çeşitli sosyal ağlarda paylaşmamız gerekebilir ki bu eğer sitemiz google tarafından 1 dakika içinde indekslenmiyorsa yapılması gerekmektedir. Ayrıca ilk başta da belirttiğimiz üzere sitenize backlink kazandıracaktır. Geçenlerde fark ettiğim bir site internetteki tüm sosyal ağlara istediğiniz sayfayı eklemenizi sağlıyor. Tek yapmanız gereken sitede belirtilen sosyal ağlarda kullanıcı adına sahip olmanız. Sitenin adresi OnlyWire

Yapmanız gerekenleri adım adım açıklıyorum.

Adım 1: Sign Up seçeneğine tıklayıyoruz.
1111.jpg

Adım 2: Karşımıza çıkan formu doldurmaya başlıyoruz.
* Username: kullanıcı adınız
* Password: şifreniz
* E-mail: E-posta adresiniz
* Website: Web site adresiniz
* Industry: Websitenizin içeriğinin hangi alan hitap ettiği. İngilizce bilginiz yoksa herhangi bir kategoriyi işaretleyebilirsiniz.
* Type what you see: Güvenlik kodunu yazınız
134.jpg

Adım 3: Bilgilerimizi girdiğim ekranın aşağına doğru indiğimiz göreceğimiz ve sağ tarafta bulunan Free Ad Sponsored seçeneğini seçiyoruz.
24242.jpg

Adım 4: En altta ise kutucuğu işaretleyip Start OnlyWire seçeneğini tıklıyoruz.
34243.jpg

Adım 5: Start OnlyWire seçeneğinden sonra karşımıza çıkan ekran 1 numaralı seçenekte bulunan click here yazısını tıklıyoruz.
4354.jpg

Makalenin devamını diğer mesaja ekliyorum.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Adım 6: 1 numaraları seçeneği seçtikten sonra karşımıza sosyal ağlardaki kullanıcı adı ve şifremizi girmemizi isteyen bir çok sosyal ağ çıkacak. Hangi sosyal ağa sahip isek, oradaki bilgilerimi giriyoruz ki bu tamamen güvenilirdir. Ayrıca, sitede gördüğünüz ama sahip olmadığınız sosyal ağlara üye olarak daha sonra bu bilgilerinizi girebilirsiniz.
ewrwr.jpg

Adım 7: Sahip olduğumuz sosyal ağlardaki bilgilerimizi girdikten sonra en altta Save my logins seçeneğini seçerek işlemi tamamlayabiliriz. İsterseniz buradaki kutucuğu da işaretleyerek sitenin test gönderisi göndermesini isteyebilirsiniz. Bu kutucuğu işaretleyip işaretlememek size kalmış.

53534.jpg

Adım 8: Kaydetme işlemi başarılı olursa, karşınıza böyle bir yazı gelecektir.
basarili.jpg

Adım 9: Sayfanın en üstünde bulunan Tools seçeneğini seçtikten sonra karşımıza çıkan ekrandaki ilk Learn More yazısına tıklıyoruz ve bu ekran karşımıza çıkıyor. Bu ekranda firefox kullanıyorsak firefox eklentisini, Explorer kullanıyorsak Explorer eklentisini kuruyoruz.
er434.jpg

Adım 10: Tarayıcımızı yeniden başlattıktan sonra eklentimiz aktif olacaktır. Gördüğünüz üzere firefoxta eklentinin aktif olduğunu ve eklendiğini görüyoruz.
434324.jpg

Adım 11: Eklentiye tıkladığımıza karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi seçenekler çıkacaktır. Burada ben genellikle Bookmark&Share (Frames) seçeneğini seçiyorum. Herhangi bir nedeni yok sadece el alışkanlığı J Bu seçeneği seçtiğimizde karşımıza şöyle bir ekran gelecek. Bu ekranda Bookmark seçeneğini seçtiğiniz anda tüm sosyal ağlarınızla belli bir süre içinde paylaşmak istediğiniz link eklenecektir. Sadece birkaç sitede paylaşmak istiyorsanız Post Link To seçeneğine tıklayarak paylaşılmasını istemediğiniz sosyal ağlardaki işaretleri kaldırmanız ve sonrasında Bookmark seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.
453534r.jpg

Umarım yararlı bir makale olmuştur.

Makalenin kendi sayfamdaki linki http://www.makaleevi.com/2010/03/15/sitenizi-sosyal-aglarda-paylasin/

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
bu kadar zahmete girmeden addhit.com anında yapabiliyorsunuz zaten bunu özel kılan nedir? yani insanlar neden bunu tercih etmeli kıyaslamaya girecek olursak!

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
bu kadar zahmete girmeden addhit.com anında yapabiliyorsunuz zaten bunu özel kılan nedir? yani insanlar neden bunu tercih etmeli kıyaslamaya girecek olursak!

Addhit sitesi: Alexa 330binlerde
OnlyWire sitesi 2100 lerde

Sanırım tercih nedeni olarak yeterli?

Adhitti 10binler kullanırken Onlywire sitesini yüzbinler kullanıyor. Herhalde yüzbinler yanılıyor olamaz?

Sana adhit kolay geliyordur onu kullanırsın ki doğru düzgün çalışmayan bir sistem. Site şu an açılmıyor bile bende.

Burada Onlywire sitesini bilmeyen birçok kişi var. Ben de kendi yararlandığım bir yöntemi paylaşmak istedim.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
addthis.com olabilir mi?

addthis.com da hepsini aynı anda paylaşma seçeneği yok. Teker teker hepsine tıklamak zorundasın. bunda sahip olduğun tüm sosyal ağlara Bookmark seçeneği dedikten sonra ekliyor. Sadece üye olmak ve eklentiyi kurmak en fazla 10 dakikayı alıyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
addthis.com 'un alexası da 250lerde...

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
addthis.com 'un alexası da 250lerde...

peki arkadaşım bi üstündeki mesaja bakıver. Addthis.comda tüm sosyal ağlara ayrı ayrı tıklaman gerekiyor.

Bu başlık niye bu kadar gerildi anlamıyorum :)

Sen addthis.com kullanırsın, ben hattarihanzo.com u kullanırım bir diğer addhit.com u kullanır bir diğer gaydiriguppakcemilem.com u kullanır. Tercih meselesi

Bir site gördüm çok önce. Ben de kendi sitem için uzun bir makale yazmışken İyinet ile de paylaşmak istedim.

Varsa siteyle ilgili bir sorunuz sorun yardımcı olayım.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
onlywire üyesi oldum ve bugun içinde 39 adet sosyal imleme sitesine kayıt yaptırdım. tüm günümü aldı umarım buna değer. black hat world sitesinde tavsiye yazısını okuduktan sonra hemen karar verdim çok faydalı bir zımbırtıya benziyor.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bir site için bende denedim. Yalnız karakterler bozuk çıkıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu yok mu ?

Nokta

For a Lifetime
Yasakli Uye
Reaction score
623
guzel paylasmissin ama bu WP eklentisi yanilmiyorsam:) onuda belirt bilmiyorsan sor:) soyliyelim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5