İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webwiz forumun DB sini vBulletin forumun db sine nasıl çeviririm???

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrb ,

Webwiz forumun DB sini vBulletin forumun db sine nasıl çeviririm???

Bi bilgisi olan warsa yazsın..
Şimdiden tşk

K

Kerasus

Misafir
Impex ; vBulletin (Jelsoft) firması tarafından geliştirilen bir ara geçiş scriptidir. Forum olarak farklı bir script kullanıyorsanız ve vBulletin 'e geçiş yapmayı düşünüyorsanız; forumunuzdaki bilgileri (üyeler, konular, eklentiler vs...), yeni vBulletin'e aktarmayı sağlayan bir scripttir. Normalde manuel olarak db'deki tablolardaki bilgileri vBulletin'e taşıyamazsınız; çünkü farklı scriptlerdeki db tablo yapıları da farklıdır. Ve normal SQL query şeklinde transfer etmek zordur. Impex ile bu farklı db'ler arasında farklı taban kodlar kullanılarak bağlantı kurulur ve gerekli bilgiler uygun bir şekilde dönüştürülerek vBulletin db yapısına sokulur ve aktarılır. Şahsen phpBB'den vBulletin'e geçiş olayını denedim ve gayet güzel çalışıyor; fakat sadece vBulletin 3.5.0 üzerine çalışıyor şuan.. 3.0.x sürümlerini desteklemiyor.. Impex'i vBulletin'in kendi sitesinden indirebilirsiniz (lisanslı kullanıcılar tabi). Altta; Impex'in hangi scriptleri destekleyerek vBulletin'e dönüşümünü sağladığı listeyi verdim...

* agora
* allaire
* ASPPlayground
* bbBoardv2
* beehive
* cutecast
* DCFm
* deluxeportal
* digipost
* discus_file
* discuz
* discuz2
* dotnetBB
* e107
* encoreII
* eve
* freethreads
* fudforum
* fusetalk
* geeklog
* ikon_mysql
* ipb
* ipb2
* jiveforum_mysql
* maxportalweb
* megaBBS
* mercury
* MyBB
* mytopix
* openBB
* OT
* oxygen
* phorum3
* phorum5
* photopost
* phpBB1
* phpBB2
* phpwind
* PNphpBB
* punbb
* simpleboard
* siteframe
* sitenetbbs
* smf
* snitz
* thwboard
* tritaniumbb2
* trollix
* trubb
* ttcms
* txt_file
* ubb_classic
* ubb_threads
* vb2
* vb3
* vBB
* vblite
* vbzoom
* wBB
* webcrossing
* webwiz
* wowBB
* xmb
* xoops
* yabb_gold
* yabbse
* yahoogroups_text
* zeroforum

Kaynak:MjTurkiye

lordking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba bende bişey sormak istiyordum. Vbulletin lisansı ve impexe sahibim ancak impexte yapılan ayarlar Mysql db bilgisi istiyor, ama bunun access dbden çevirdiğini duymuştum bu konuda bilgisi olan varmı? Yani benim db im şuan access gerekli araç gereçe sahibim ama vbulletine geçemiyorm.

CPLServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
süper bir uygulama bu impex aslında free forumlarda kullanabilirsiniz ilk başlarda ama mysql şişince veya mdb kaldırmamaya başlayınca vbulletine geçebilirsiniz hemde bu arada sitenin tutulup tutulmayacağı az çok belli olur. Tutulmayacak bir siteye boşuna 160$ vermezsiniz vbulletin lisansı için.

Geçiş işlemlerini falan kontrol ettim bütün konular,mesajlar üyeler hepsi geçmiş. Arkadaşım geçirmişti. Düzgün çalışıyor yani.

Tabiki forum olarak en iyisi vbulletin bence :) karar sizin

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış hatırlamıyorsam mysql front diye bi program vardı onunla yapabilirsn.

veya bi kod yaz, döngüyle otomatik atsın :) uzun iş ama bu:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5