İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webyayım Rezaleti Dikkatli Olun | Resimli

gilmour13

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba.Bu konuyu güncellemem gerekti.Olayı değerlendirin haklıysam destekleyin lütfen.

Şimdi ben bu webyayım denen firmayla 26 Mart'ta çalışmaya başladım.Fiyatı uygun geldi bir reseller bayilik aldım, birde siteyi acele taşımam gerektiği için mecburdum da.

İlk gün bişey yoktu ikinci gün sitemin botnet saldırıları aldığını ve 1 adet korumalı statik ip (Aylık 30tl) almam gerektiğini söylediler bir ödeme linki attılar.Ödemeyi yaptım hizmeti aldım.İp'nin diğer gün içerisinde aktif olacağı söylendi.Tamam dedim herşey yolunda.Tabi ip o gün devreye girmedi yine saldırı aldım saatlerce kapalı kaldı sitem.Geri dönüş yaptığımda yetkiliye bana 22.00de genel bakım yapılacağını 00:30da biteceğini ve tüm sorunların çözüleceğini söyledi.Tamam dedim yine.Bakım sabaha karşı 04.51'de bitti.Dedim ki kendi kendime heralde artık daha sorun yaşanmaz yapacak bişey yok 1 gün kapalı kalsın.Yine beklediğim gibi olmadı ip'yi bakımı yaptıkları günün ertesinde 2 nisanda devreye soktular (ÖDEMEYİ YAPTIĞIM GÜNÜN 3 GÜN SONRASI).Neyse bu seferde ip oturma işlemi uzun olduğundan sitem o gün de kapalı kaldı.Buraya kadarki rezalet yeterli değil.Devamı var.

İp oturdu,site çalışıyor hiçbir sorun yok derken yeni ip işlemi tamamlandıktan sonra dns sorunu ortaya çıktı Googlebotları siteye erişemedi.Bu konu için destek talebinde bulundum o soruna yoğunlaşmışken bu sabah saat 08.00'de hop site yine gitti 3 saat ip problemi nedeniyle yine kapalı kaldı site.3 saat sonra uyandılar lord hazretleri ve erişim tekrar aktif oldu.Bir de fırça yedik işte sitede hiçbir sorun yokmuş bir ton kullanıcıları varmış hiçbir sorun yaşanmıyormuş gibi bir sürü zırvalar.Sanki kendi sitemi ben bozuyormuşum gibi bir sürü gereksiz laf.Ayrıca telefonla arayın konuşalım diyorum tamam cevabı geliyor ve aranmıyorum.Konuşacak yüzleri yok tabi.

Diyeceksiniz ki madem bu kadar kötüler niye başka yere direk taşımadın siteni?
Bir kere girmiş bulundum hep kandırdılar bu son diye bu yüzden bir türlü geçemedim.

Özetle: 12 günde sitemin hitleri 8-10k arasından 5 lere düştü.Kapalı kaldığı günler boyunca birsürü index silindi.Resimlerde de göreceğini Dns sorunları yaşandı googlebotlarıyla papaz olduk.İade istedim tüm bunların üzerine,firmamızla ilgili bir sorun yaşanmadığı için iade yapamıyoruz dendi.

En başta sizden destek istiyorum sonra da bu 'adam'larla çalışmamanız yönünde önemle ikaz ediyorum.Bu aşağıdaki resimleri anlattıklarımla bütünlük sağlaması açısından karışık olarak koyuyorum.Saygılar

Firmanın sahibi aradı destek bölümündeki bazı arkadaşların hata yaptığını bu hatayı çözeceklerini söyleyip makulca konuştu orta yolu bulduk.Ancak bu durum,bu arkadaşların yeniden hata yapıp başka insanları mağdur etmeyeceklerini garanti etmediği için sözlerimi yemiyorum, konuyu silmiyorum.

MustafaSeckin

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=72164]gilmour13[/MENTION]; iadeniz yapıldımı?
[MENTION=73511]webyayim[/MENTION]; açıklama yapınız.

gilmour13

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Neredeyse 1 sene önceki olay bu.Firma sahibiyle telefonda görüşmüştüm saolsun ilgilenip sorunu çözmüştü ama müşteri hizmetleri ve genel hizmet kalitesi bana göre çok kötü.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5