İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Whm Kullanıcıları, Dikkat edin !

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba, Gözüme çarpmadı forumda bikaç arkadaşımın başına geldiği için açıklamak istedim.

Sunucu Whm Ekranınıza giriş yaptığınızda, sekmeli İE veya Mozilla F. kullanıyor iseniz mutlaka logout Yapınız...

İframe ile whm root password unu değiştiriyorlar.

Nasıl mı ?

Müşteri Destek Msn adresinizi sıradan biri ekleyip her müşteri gibi soru soruyor..
Sonrasında laf kalabalıklığı yaparak link verip şu site sizdemi veya sizin makinede açılıyormu veya vs gibi bi yöntem kullanarak linke tıklatmaya çalışıyorlar... Linkte normal görünen bir site fakat iframe içinde saklanmış Whm giriş ekran şifrenizi değişen kod bulunuyor..

Whm Ekranınız o anda açık ise veya Logout olmadıysanız Şifreniz değişiyor.

Örnek ;

Kod:
<html> 
<iframe src=http://IP ADRESİ:2086/scripts/passwd?password=passwordXXXXXKullanılmaması için SildimXXXXXX; 
width="0" height="0" 
</iframe></html>

Yapılan Örnek Bir Site ;

Kod:
http://www.websitehostingnz.net

Umarım açıklayıcı olmuştur ve bu konuda herkes dikkatlidir.
Saygılarımla..

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son b kac gundur benimde dikkatimi cekiyo msndeki bir cok kişide gördüm whm/cpanel kulllanan hosting lazım falan yazıyorlardı banada soranlar oldu cpanel mi kullanıyorsun host alıcaz odemeyi eft ile yapıcaz yarın sabah düşer dekontu gondeririz vs vs dediler bu arada 3fsane kodu silsene mesajdan gorenler kullanamay calsımasınlar sonucta dısarıya acık forum icerdekilerden beklememsekte..

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
3fsane kodu silsene mesajdan gorenler kullanamay calsımasınlar sonucta dısarıya acık forum icerdekilerden beklememsekte..

Doğru, kodu editleyerek sildim..

Cpanele durumu bildirdim.
Whm Ekranı eski şifreyi sormadan, şifre değiştirmesi hep garipti zaten..

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
tam açığı bilmiyorum ama xss gibi bir açık var sanırım bir link tıkladım root şifresi değişti =)

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel sanırım favori olmaktan cıkıyormu ne hem fiyat olsun hemde su son donemdeki seyler canımı sıkmaya başladı normal olarak çalışan mail sunucum dün cpaneli guncelleyince artık horde calımaz oldu garip garip hata veriyor bir türlü kafam basmadı hala sanırımdirect admini incelemeye alacagım :)

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3fsane bu sorunu biliyorum bundan daha farklı bişey benimkisi :D

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
root yerine aynı yetkide daha karışık bir kullanıcı adına reseller açınca değişmez heralde.
Her gün 10 kişi whm panel açıkmı diye soruyor bende bunaldım bu konudan aslında. birde bunu müşterim web sayfam nasıl olmuş diyerek alanya sayfasından yapmaya kalkarsa dahada can sıkıcı oluyor.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
uzun süredir msn deki görünen adımızda:
"ÇOLUK COCUK YETER ARTIK LINK VERİP AKLINIZCA WHM hekLEYECEĞİNİZİ SANMAYIN"
yazıyor bende bıktım artık bu çoluk çocuktan

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi