• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

WHM Root şifresini değiştirme

furkansayers

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
165
Reaction score
44
Puanları
0
58 Aydır Üye
WHM (Web Host Manager) şifreleri çok uzun ve çok güvenli olmak zorundadır. Bu yüzden WHM şifrelerini genellikle ezberlemeyiz. Bir yere kaydederiz ve orada muhafaza ederiz. Bu da şifreyi çoğu zaman bulamamamıza neden olur. Peki CPanel (WHM) giriş şifresi ya da diğer bir tabirle WHM root şifresi nasıl değiştirilir?

WHM'de sol en üste bulunan "Server Configuration" başlığı altında yer alan "Change Root Password" sekmesine tıklayarak root şifresi değiştirmek için ilgili alana giriyoruz.

Açılan gelen ekran "new password" bölümüne yeni şifremizi (new password) yazıyoruz. (Şifrede büyük harf ve küçük harf, sayılar ve karakterler olmasına özen göterin)
"confirm password" bölümüne de girdiğimiz yeni şifremizi girerek onaylamış oluyoruz şifreyi ve "change password" butonuna tıklayarak şifremizi değiştiriyoruz.
Şifre değişmiştir.
 

ahmeetsn

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
13 Şubat 2019
Mesajlar
46
Reaction score
11
Puanları
0
Şube
İzmir
56 Aydır Üye
Teşekkürler yararlı paylaşım.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst