İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wikipedia - yorumsuz -

Bitmez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neye göre milliyetçi? İlla ülkücü mü olması gerekiyor mantığı anlayamadım da..

Her Türk vatandaşı Türkiye için savaşabilecek insan. O yüzden milliyetçi diye ayrım yapma. Ben öyle milliyetçiler tanıyorum ki adına ülkücü deyip yemediği bok kalmıyor. Ne varsa tarafsız insanlarda, insanları kümelere bölmeden sevebilen insanlarda var. Türk'üm, müslümanım, en nihayetinde İNSANIM diyebilmektir marifet. Şu konuda bile milliyetçiliği ön plana çıkarmak çok saçma.

burda milliyetçiliği on plana cıkarmıyoruz ben ülkücü die bi kelime etmedım yazdıklarımı ii okursan 3-5 çapulcunun yaptığı harıtayı tartışıyoruz burda biz milliyetciyiz utanmayız insanlarıda bolucu bı tabır kullanmıyoruz ama bırılerının zoruna gıdebılır mılliyetcılık burası sıyaset formu deil webmaster formu siyasette tartışacaksak başka yerlerde goruşelım ha bide her koyun kendı bacağından asılr herkezın nası yaşadığı benı ılgılendırmez bız kendımızden sorumluyuz

FileZilla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
milliyetçilik denince 3 5 çürük elma ile gerçek ülkücüleri karıştıran şahsı kınıyorum,
hem konudada öyle bir ibare yoktu birde bundan dolayı kınıyorum.

Ayrıca forumlarda siyasete karşıyım,
nasıl ticaretinize bulaştırmamaya çalışıyorsanız (ki eski tüccarlar karıştırmazlar) burada iş yapıyorsunuz bence siyaset yapılmasın.
Fikir meydanları/forumları vardır ordan paylaşırsanız daha faydalı olur.

Y

yaBgu

Misafir
birdahaki seçim bush'un yerine cilinton amerika başkanı olacak, clinton demeçlerinde belirttiği gibi ırak'tan çekileceğini söylüyor, ırak'tan çekildikten sonra ırak'ta tekrar bir iç savaş patlak verecek türkmen-kürt-sunni arap-şii ler arasında olacak bu iç savaş sonrasında amerika iyi niyet(!) göstererek olaya müdahale edecek ve diyecekki bu ülkede iç savaşı bitirmenin tek çaresi ülkeyi bölmek ardından, iran'a sınır bir şii devleti, sunni araplar'a ırak merkez, kerkük ve çevresini de kürdistan olarak belirleyecek...

buraya yazdım

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
tamamiyle sallamasyondan ibaret yazılardır. bunları size garanti edebilirim. The_alarok arkadaşımızın verdiği linkte erzincan ve ilçeleri vardır. Ben bu ilçelerden orda kemax diye yazan gerçek adı Kemah olan ilçenin gülbahçe köyündenim ve köyüme çok yakın olan nezgep ile korkop köyleri birer kürt köyü olarak gösterilmiştir.. Tamamiyle sallamasyon bir yazıdır. Bu iki köyde uzaktan yakından kürtlükle akakalı hiç bir yaşam bulunmamaktadır + bundan yıllar öncesi korkob köyü muhtarı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanmış ve istanbula göç etmek zorunda kalmıştır. iyi geceler..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Zaten sallamasyon bir yazı olduğunu dile getiriyorum. Adamlar sanki kendi illeriymiş gibi tanıtmış. Erzincan'ın hiçbir yerinde Türkiye ibaresi göremedim?? O yüzden soruyorum. Biz Kerkük için Irak'ın bir şehri diyoruz. Ha sorunlu yazmışız ama yine de Irak diyoruz.. (sarget'e değildir bu yazı biraz sanki ona karşı gibi gözükebilir ama. Genele yazdım..)

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bush Irak'a yatırım için Türkiye'nin yıllık gelirinin 15 katı bir bütçe yatırımı yaptı. ABD nin Irak tan çekilmesi demek ekonomisinin belirli ölçüde çökmesi demektir. Buna ne ADB yi yöneten yahudiler nede ABD nin derin adamları izin verir.

Seçimleri kazanan yine gösterdikleri Başkan adaylarının arkasındaki para babaları olacak, ve onlar ne isterse o olacak. Ben bu seçimde Hillary Clinton u başkan yapacaklarını sanıyorum.

Ayrıca Milliyetçilik le Ülkücü'lüğün ne alakası var ? Ülkücüler ilke olarak Milliyetçiliği benimsemiştir. Milliyetçilik Atatürk ilkelerinden biridir ve her Türk Milliyetçidir.

Milliyetçilik:

Cumhuriyet devrimi ayrıca milliyetçi bir devrimdir. Bu milliyetçilik
ırkçı bir yapıda değildir; yurtseverlikle sınırlıdır. Bu devrimin amacı, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığının korunması ve ayrıca Cumhuriyetin siyasal yönden gelişmesidir.

Bu milliyetçilik, tüm diğer ulusların bağımsızlık haklarına saygılıdır; sosyal içeriklidir;
yalnızca anti - emperyalist olmayıp, aynı zamanda gerek hanedan yönetimine,
gerekse herhangi bir sınıfın Türk toplumunu yönetmesine de karşıdır ve nihayet bu milliyetçilik
Türk devletinin vatanı ve halkı ile bölünmez bir bütün olduğu ilkesine inanmaktadır.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
http://www.anayasa.gen.tr/ataturkmilliyetciligi.htm

Atatürk Milliyetçiliği (içerisinde subjektif milliyetçilik anlayışıda var)
Objektif Milliyetçilik ( ırk-dil-din birliği )

Bu iki tanımın yıllardır birbiriyle çatışması var. Sonucunda da "millet çıkarlarını her şeyin üstünde tutma anlayışı " nerede ise terkedilecek hale gelmiş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5