İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

win server da mysql mu? mssql mu?

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba değerli webmaster arkadaşlarım,

Windows 2003 serverda site için kullanılacak olan databese in mysql olmasının veya mssql olmasının servera zararları veya faydaları nelerdir?

Arasındaki farklar? Hız açısından ve server açısında faydaları, zararları vs nedir?

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

aspmeraklisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam,

Mysql Cpu yu cok kullaniyor . Mssql ise Cpu ya yüklenmez fakat rami cok kullaniyor. Soruna en net yanit bu olabilir benim düsünceme göre .-

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Slm, bence kullanıma göre değişir.Mssql bana göre mysql yanında oldukça yavaş ve dayanıksız , projeleriniz interaktif ve hız gerektiriyorsa mysql tavsiyem.Aşırı yüklenmede, saldırıda cpu yu şiririr ama en azından direnir , mssql gibi baştan çökmez

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
basit web uygulamalari icin mysql i kullanabilirsiniz. Mssql buyuk capli ve daha profesyonel ileriye donuk uygulamalar icin idealdir. Mssql in sahip oldugu ozellikleri mysql ile karsilastirmak bir tir ile yaris motorsikletini karsilastirmaya benzer. Mysql ufak islerde hizli ve verimlidir ve fazla benzin harcamaz.

aristor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlara ek olarak söylenecek geri kalan tek şey maliyeti :) MySQL daha ucuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5