İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows 10 Güvenli Önyükleme Nasıl Başlatılır..

Msnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows 10 işletim sisteminde güvenli önyükleme başlatmak isteyen kullanıcıların öncelik olarak bazı ayarları da yapması gerekmekte.

Sade Mod olarak da adlandırılan güvenli önyükleme, Windows’tabazı sorunların giderilmesi ya da bazı ayarların yapılabilmesi için gerekli olabilmekte. İşletim sistemi konusunda ileri bilgi düzeyine sahip kişilerin çoğu işlemde güvenli mod gerekli olabildiği gibi Windows 10’da güvenli moda erişim sağlanması için bazı ayarların yapılması da gerekmekte.

Bilgisayarda yaşanan birçok sorunun giderilmesi açısından Windows 10 güvenli mod, yükleme seçenekleri gerekli olur iken kişilerin önyükleme için ilk olarak işletim sistemi üzerinden bazı ayarları gerçekleştirmesi gerekmekte.

663-1-8269f7dabd5af995a3ecce58d9ce9e32.jpg

Windows başlat menüsü üzerinden yapılan çoğu aramada,kişilerin sistem yapılandırmasını araması ve çıkacak olan seçeneğe tıklaması ile birlikte özel yarların bulunduğu sekme açılacaktır. Bu sekmede kişilerin güvenli önyükleme seçeneğini de aktif hale getirmesi gerekir iken, güvenli ön yüklemenin altında yer alan seçeneklerden de en az olanı seçilmelidir.

Güvenli bir ön yükleme için yapılması gereken işlemlerdir bu kadardır. Kişilerin ayarları yaptıktan sonra bilgisayarını tekrardan başlatmasının ardından sistemin yeniden başlaması ile Windows 10 güvenli ön yükleme ile gelecektir. Güvenli önyükleme ekranı açıldığında kişilerin yapmak istediği işlemlere göre seçim yapması da yeterli olacaktır.

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5