İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows 10 İnceleme

JrEsLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba değerli takipçilerim bugün bu yazımda windows 10 sürümü hakkında incelemelerim sonucunda ulaşmış olduğum detaylar ve ipuçları hakkında bilgiler vereceğim.

Windows, Amerika'da barınan Bilgates öncülüğündeki Microsoft şirketlerinden biridir. Bin dokuzyüz doksanlı yıllarda dos işletim sistemlerini XP işletim sistemlerine kadar getirmiş daha sonra ise grafiğe ağırlık vererek Windows 7, Windows 8 ve en son güncelleme ile Windows 10'u kullanıcılara ücretsiz bir şekilde paylaşmıştır.

Windows diğer işletim sistemlerine göre kapalı kod olmasına rağmen Dünya'da yaygın olarak kullanılan şirket ve resmi kurumlarda dahi bilgisayarlara kurulu olan işletim sistemidir.Windows'un masaüstü incelemesini göz önüne alırsak Windows 7'de bulunan başlat çubuğu ile Windows 8'de bulunan başlat ekranının birleştiğini görebilmekteyiz. Birçok kullanıcı Windows 7'de ki başlat menüsü alıştığından dolayı Windows 8'de bulunan ayrı bir ekran açan başlat menüsüne alışamamıştı Windows bunu analiz ederek başlat menüsünün bir kısmını Windows 7'den bir kısmını ise Windows 8'den alarak ikisini birleştiren bir başlat menüsü ile güncelleme yapmıştır.

windows-10-inceleme.jpg

Windows 10'un güzel ayrıntılarını ele aldığımızda ücretsiz güncelleme gelmesi ve Xbox entegrayonları kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacaktır.Yeni taracıyısı olan Edge ile kullanıcıların ilgisini çekmesi ve internet kodlarını azaltması da ilgi çekicidir. Microsoft hesabınızı hem outlook sistemine hep denetim hesaplarınıza entegrasyon etmesi de kullanıcılar için işi kolaylaştırmıştır.

Windows 10'un kötü ayrıntılarını ele aldığımızda Window 8 kullanırken Windows 10'a format atmadan güncelleme yaptığınızda kasmalar hatta çökmeler meydana gelebilmektedir ve recovery güncellemeden dolayı devre dışı kaldığından bilgisayarınıza garanti yolu gözükebilir.

Windows 10 güncellemesi yaparken Windows 8'i silip Windows 10'u kurmanız yararınıza olacaktır. Gözümüze çarpan kötü ayrıntılardan biri ise halen Windows'un Türkçe dil ile ilgili bir güncelleme yapmamasıdır. Windows 7'den itibaren Windows 8 ve Windows 10'da Türkçe konuşma üzerine herhangi bir güncelleme gelmemesi Türk kullanıcılar için olumsuzluk yaratmıştır.

Windows 10 grafikleri ve performansı açıdan güncellemer getirilerek iyileştirildiğini görmekteyiz. Birçok eklenti ve entegrasyon ile de kullanıcılara büyük kolaylık sağlamak için uğraştıklarını belirtmekte fayda var. Her şirkette olduğu gibi Microsoft'da hatalara devam ettiği noktalar olsa da Dünya'da şuanda Microsoft gibi bir işletim sistemi üzerine uğraşan bir şirket bulunmamaktadır. Bu yüzden şimdiden Windows 8'inizin yedeğini alıpp format atarak Windows 10'a geçmenizi ve yeniliklerle tanışmanızı isteriz. Sizlerde Windows 10'a geçmek istiyorsanız buyrun size başlangıç yolu: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresinden ulaşabilirsiniz.

Windows 10 sistemi ile ilgili soru ve sorunlarınızı bana bu başlık altından iletebilirsiniz bu yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim iyi günler dilerim :)

KAYNAK: http://kaganuslu.com/windows-10-inceleme/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5