İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows 10 Nasıl Yüklenir ?

Kansiper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar bu sizler için yazdığım ilk makale bu makalemde sizlere Windows 10'un Nasıl Kurulduğunu Anlatacağım.

Öncelikle arkadaşlar Windows 10 için sistem gereksinimleri Windows 8 ile aynıdır özet geçeyim arkadaşlar 1 GB Ram 20 Gb Boş Sabit disk alanı ve DirectX 9 destekli ekran kartı olması yeterlidir yani fazla özelliği olmasına gerek yoktur :) daha fazla uzatmadan kurulumuna geçelim arkadaşlar bide belirtmek isterim daha önceden Windows kuran (format atan) bir kimse çok rahat yapabilir.

Sizlere Belirtmek istediğim bir şey ise bu işletim sistemi ücretsiz olarak yayınlandı . crack dosyaları aramanıza gerek yoktur yani :) neyse arkadaşlar 4 adımdan oluşuyor bu kurulum ;

1-Adım :

Bilgisayarınızda kaybolmasını istemediğiniz sizler için önemli olan resim belge vb. şeyleri yedeklemeniz gerekir çünkü aksi taktirde kurulum yaparken sistemi kuracağınız yeri sıfırlar.

2- Adım :

Bilgisayarınızın İşlemci Kaç Bit ise ona uyumlu olanı indirmelisiniz arkadaşlar yani 32 (86 ) bit'se 32 bit'i 64 Bitse 64 Biti indirmeniz gerekir bu kadarda fazla açıklamama gerek yok bence. :) linkler aşağıda arkadaşlar

32-Bit: Windows 10 Önizleme sürümü için buraya tıklayın

64-Bit: Windows 10 Önizleme için buraya tıklayın

3 Adım :

Bilgisayarınıza indirdiğinin iso'lu dosyayı bir USB Bellek Veya DVD'ye atıp kurulumun işlemini direk yapabilirsiniz. indirdiğiniz iso dosyası içinde bulunan "Setup.exe" ye tıklayınca kurulum işlemi başlar.

4-Adım :

"Setup.exe"ye bastıktan sonra karşınıza gelecek pencerelere ileri - ileri (Klasik kurulum aşamaları) diyerek devam ediniz daha sonradan otomatik reset atacak karşınıza kullanıcı adı - şifre bölümü çıkacak onları doldurup artık Yeni Windows 10 işletim sistemini kullana bilirsiniz arkadaşlar hadi hayırlı olsun :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana arkadaşlar blogumuz yeni olduğundan dolayı biraz destek verirseniz sevinirim arkadaşlar

KAYNAK : Windows 10 Nasıl Yüklenir ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5