İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows 9 ile ilgili detaylı bilgi

ayanay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kısa bir süre önce duyurulan windows 9 hakkında detaylı bilgi henüz yokken biraz araştırma yaptık ve bu bilgilere ulaştık.

20140108153059629721.jpg

Microsoft windows 8′in devamı olarak windows 8.1, 8.1 plus, 8.2 gibi isimlerle yeni işletim sistemilerinin test aşamalarına bu sene başlanacak.

Windows 8.1 işletim sistemi ile dokunmatik bir versiyon düzenlemeyi planlayan Microsoft ekibi, Çin’den gelen sızıntılara göre Windows 9′un önizleme sürümünü 2014′ün ikinci yarısında açıklayacak ve ekran görüntülerini internette paylaşacak. Win8China’ın verdiği bilgiye göre Windows’un bir sonraki büyük sürümü şu anda “Threshold” kod adıyla geliştirilmeye başlandı. İşte “Threshold” kod adlı işletim sistemi Windows 9′un ta kendisi olacak.

Bir başka açıklamaya göre Windows 8.1 işletim sistemi 2014 yılının Nisan ayında güncelleme paketi ile hizmete girecek. Güncellemede çeşitli performans ve işlev geliştirmeleri sunacağı için adının Windows 8.2 olmayağı açıklandı. Bunun yerine Microsoft’un “Windows 8.1 Update 1″ veya “Windows 8.1 Plus” gibi bir ad kullanacağı düşünülüyor.

İşletim sistemine yeni işlevler ekleyecek olan Windows 8.2 güncellemesi ise Win8China’ya göre Windows 8.1′den bir yıl sonra, yani Ekim 2014′te ortaya çıkacak.

Kaynak: http://ayanay.com/windows-9-cikiyor/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito