İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Kullanıcı Şifresi

M

moy

Misafir
Merhabalar...

Ben windowsa bi şifre koymak istiyorum ve bilgisayarı benden başka birinin açmamasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?
Daha evvel denetim masasındaki kullanıcılar bölümünde bunu yapmıştım fakat o bilgisayarın açılmasını sağlamıyor. Sadece bazı dosyalara erişimi engelliyor. Benim istediğim bilgisayara o şifre verilmeden asla açılmasın...

Duyduğum kadarıyla bu olay sadece bios' a şifre koyarak oluyormuş. Bu doğru mu yani bios a böyle bi şifre koymasam da sadece windowsa kilit vuracak bi programla bilgisayarın açılmasını engelleyemezmiyim ?

Eğer böyle bi program varsa adresini verirseniz sevinirim...

Yok eğer bilgisayarın açılmasını sadece biso a koyacağın şifreyle engelleyebilirsin diyorsanız. Bunu nasıl yapacağımı bana anlatırmısınız....
Bir de bu bios şifresini koyduktan sonra unutursam bi de şifre çözücü programlarla uğraşma durumu varmış sanırım. Bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim...

Saygılar...

M

mcerdem

Misafir
Sana pcsecurity programını öneririm bu işler için mükemmel bi program pc ndeki herşeye sınır kilit koyabiliyosun buna açılma da dahil www.download.com da aratarak bulabilirsin saygılar...

M

moy

Misafir
Baba saol ama sen nerden başıma musallat ettin bu programı ya :))) Şaka bir yana Allah Razı olsun ama bu program beni pek sarmadı...
Programı kurar kurmaz benden şifre istedi bende dedim ki herhalde olmasını istediğim şifreyi soruyor. Yazıyorum yazıyorum kabul etmiyor sonra masa üstünde sağ alt köşede ki simgesine birşeyler yaptım bi baktım ekran karardı... yani ekran koruyucu gibi devreye giriyor. parolayı yaz diyor yazmayana kadar açmıyor... Tabi ne gezer bende parola.. Resetledim bilgisayarı tekrar açtım. Bilgisayar açılır açılmaz hemen ekran koruyucusu gibi ekran kararıyor ve bende şifre istiyor... Sonra bende güvenlik kipte açtım bu sefer de silerken şifre istedi :)) anlayacağın silene kadar akla karayı seçtüm.. :) sonuç olarak ben bu programı sevmedim .))) en iyisi biostan kendim deneyeyim şifre koymayı... Ya bildiğiniz türkçe program varsa da hiç fena olmaz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5