İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Phone 7 güncellemeleri !!!

scki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önemli guncellemeler ...

Microsoft'un
Windows Phone 7 için yayınlayacağı güncellemeler şekillendi. İşte planlanan güncellemeler ve detayları.

Microsoft, Windows Phone 7'yi daha daha fonksiyonel hale getirmek ve eksiklikleri de gidermek amacıyla bazı güncellemeler yayınlayacak. Nokia ile yapılan anlaşmadan sonra Windows Phone 7'nin satışlarının hızlı bir şekilde artacağı düşünülürse bu güncellemelerin tam da zamanıaslında. İşletim sistemi için düşünülen 4 güncelleme var. Bunlardan en önemlisi Steve Ballmer'ın da açıkladığı üzere Kopyala-Yapıştır desteği olacak. Bu güncellemenin Mart ayında geleceği de belirtildi. İkinci güncelleme ise işletim sisteminin multi tasking yeteneğine kavuşacak olması. Multi tasking'le beraber çoklu işlemler sırasında geri tuşuna uzun basıldığında çalışan uygulamaların görüldüğü bir liste açılacak ve buradan arası geçişuygulamalar mümkün olacak.
winphone7orta.jpg

Bu sayede hem de pil ömrünün uzayacağı da söyleniyor. Sisteme dahil edilecek diğer yenilik ise tarayıcı konusunda olacak. Bilgisayarlar için hazırlanan Internet Explorer 9, 2011 yılı içersinde mobil sürüm halinde Windows Phone 7'de yer alacak. Çok hızlı olacağı söylenen tarayıcıda Flash desteğinin de olacağı tahmin ediliyor. Yayınlanacak son güncelleme ile beraber ise Xbox 360 için hazırlanan hareket algılayıcı cihaz Kinect ile Windows Phone 7 etkileşim halinde olacaklar.
kinectorta.jpg

Bu sayede mobil oyun pazarında yeni bir döneme girildiği de görülüyor. Nokia ile yapılan anlaşamadan sonra yayınlanacak olan bu önemli güncellemelerin ardından, Microsoft'un pazarda nasıl bir grafik çizaceği oldukça merak ediliyor. Ancak Microsoft en azından yarıştan daha kopmadığını gösterecek kadar bir sıçrama yapacaktır diye düşünüyoruz.

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5