İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

windows plesk panel ve irc desteği var ama ircleri nereye kuracaz??

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya arkadaşar makinanın ana ipisine irc yi kurduk çalıştı ama sadece ana ipide çalıştı başka ipi ile kurduk fakat çalışmadı. Acaba biz irc serverini başka yeremi kuracaz yada panelde o ipiye bir ayarmı yapacaz bir türlü bulamadık. Eğer başka dizine kuruluyorsa nereye kurulacak yardım ederseniz çok seviniriz. Saygılar..

P

Pco

Misafir
ircd hangi IP kuruyorsan o IP den girer diye biliyorum. windows kullanmadım hiç ama linux de root giriceksin adduser username passwd username hesabı acıcaksın daha sonra o hesapta ircd serverini kurucaksın Serverinde bulunana herhangi bir IP yi alıp unrealircd.conf editleyeceksin. Plesk panele girip O IP yi ozel olarak atlandırıp onun üzerine hostunu acıcaksın ve domainini yonlendireceksin daha sonra sub domain olarak irc.domain.com olarak yaratıcaksın.

yanlış biliyorsam kusura bakmayın

Kalpyeri.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ama windowsta o olay yok çok farklı. kurduğumuz irc ana ipte çalışıyor ama bizim diğer ipilerle çalıştıramadık. Yani irc sanırım başka bir dizinde kurulmalı wwwroot gibi ama nasıl yapılıyor onu çözemedim.Teşekkür ederim arkadaşım çok sağol.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ip lerini ilk plesk den ekleyeceksin sonra ssh root dan örnek: adduser kalpyeri yaparak yeni bir account oluşturucaksın accountunu home dosyasına oluştur. Sonra passwd kalpyeri yaparak accounta şifreni ver ve kurduğun ircd versionun ana conf dosyasına hangi ipi yazarsan o ipden bağlanır. Unreal kullanıyorsan unrealircd.conf dosyasına ipini yazıcaksın.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5