İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

windows'u kuramıyorum

P

pi

Misafir
windows'u tekrar kurmak istiyorum fakat bilgisayarım kurulum cd'sini okumuyo diğer cd'leri okuyo fakat kurulum cd'sini okumuyo ne yapabilirim (cd'orjinal lisanslı cd'si)acele yardım edin lütfen

:?:

M

moy

Misafir
Aynı sorun bende de defalarca oldu ben nasıl hallettiğimi söyleyeyim,

bilgisayarı cd rom desteğiyle başlatıyorsun format attıktan sonra yani daha sonra Windows cd sindeki win98 diye bi klasör var o klasörü olduğu gibi bilgisayarına kopyalıyorsun ve sonra nereye kopyaladıysan o klasörü açıp kur yazıyorsun böylece hardiskten sorunsuz olarak kurabilirsin....

Biraz karışık oldu ama eğer dosyayı kopyalamada sorun yaşarsan buradan tekrar yardımcı olabilirim. Saygılar

P

pi

Misafir
dediğini yaparım fakat ben bilgisayar konusunda yeniyim bilgisayara nasıl format atılır onu bilmiyorum k i:)) bir de o dediğin cd-rom desteğiyle aç falan ne demek onu da daha ayrıntılı açıklarsan çok sevinirim...

CoRpSeKinG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum senin yapman gereken ilk şey bir başlangıç disketi edinmek ayrıca bence senin bios ayarlarından cd'den reboot et dense olay buraya yansımıcaktı ama sen yeniyim dediğin için olay anlaşılıyo neyse sen bu başlangıç disketini herhangi bir 98 kurulu bilgisayardan denetim masasından program ekle kaldır bölümünden 3çcü sekmeden yapabilirsin(yanlış hatırlamıyosam uzun zamandır nt ve 200 harici kullanmıyom) neyse yarattıgını varsayıyorus(ayrıca bios ayarlarınında conly işaretli olmadıgını varsayıyoruz:)) disketi tak bilgisaarı aç işte senin merak ettiğin şey şimdi karşına gelecek tatatatataaaa bilgisayarımı cd desteği ile başlat veya başlatma.tabiki sen cd desteğiyle başlatıcaksın ve bencede 98 klasörünü hardiskine kopyalıcaksın(bu işlemi 98i kurduktan sonra çok kolay yaparsın) neyse gelelim format olayına bilgisaarını tisketten açınca zati a:\ diye açılcak hiç kıpırdamadan format c: yaz bas entera o sana vallamı billamı diye soracak sen hem valla hem billa formatlıcam dicen basıcan E'ye oda formatlıcak.bu işlem bittikten sonra giricen cdnin dizinine ordanda 98 klasörüne türkçeyse kur ingilizceyse setup almancaysa bilmiyorum yazıcan oda kurulumu başlatıcak herhangi bir problem çıkarsa yazarsın umarım anlamışsındır.kolay gele
(offf beaa amma yazdım ha değerini bil bak :))

M

moy

Misafir
Bende dün gece bir sürü şey yazdım ondan sonra tekrar sildim ama sor bakalım niyeee çünkü aklıma windowsu kurduktan sonra yapacakların geldi.. yani ses kartı ekran kartı yok modem vs.. bu ıvır zıvırları tekrar kurman biraz zor olacak yani driverlerin varsa kolay ama yinede eğer bunları kurmayı bilmiyorsan windowsu yeniden kurmak senin için cehennem azabı gibi birşey olacak .P hem bunları buradan yemek tarifi yapar gibi anlatmaya kalksak o da olmaz... neyse ben dün gece birşeyler yazdım ama onlar nedense burada çıkmamış tekrar yazayım. eğer bu ses kartı, ekran kartı, modem' in sürücülerini yüklemek istemiyorsan windowsu, eski windowsun üzerine kur ama sana çok bi faydası olmayacaktır sanırım... ( zamanında banada olmamıştı :p ) yukardı arkadaşın dediği gibi önce başlangıç disketi oluşturman gerek ondan sonra format sonra hardiske kopyalacaksın win98 klasörünü ondan sonrası çorap söküğü gibi gelir.... taaa kii yukarıdaki sürücüleri kurma vakti gelene kadar :p sonra kuramazsan bize küfür edersin bunlara uydum format attım diye :))) Başarılar...

M

mikro

Misafir
bilmiyorum windowsu neden kurmak istegini fakat dene derim ama
gerekmedikce format atma windows un hangi versiyonunu kullaniyorsun yazmamissin me se sürücüleri tanitmakta zorlanmazsin gibi 98 se :( eh iste xp se herseyi taniyo kardesim bisey tanitmadan basladim kullanmaya

bioastan cd desteginle acmaya gelince bilgisayari kapat yeniden baslat
bilgisayar acilirken delete bas bas bip sesi gelene kadar ordan biyosun turune gore boot tan cd room u en one aliyorsun arkasina hdd arkasinada flopy i cd ni takiyon biostan seve edip cikiyon pc cdroom desteginle acilmis oluyo

SaVaGe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wın98 klasorrunu C:\ kopyala eğer D: varsa oraya kopyala Bilgisayarı MSDOS da baslat
------------------------C : ise ------------------------
c:\windows>cd..
c:\>deltree windows + enter
"windows" kolasoru silinecek silinsin mi?
e + enter
c:\>cd WIN98 + enter
c:\win98>kur + enter
ileri
ileri....Vs WIN 98 CD KEY : FKKH8 - 67BR9 - CVQ2Y - V84RB - 2TR7Y
-------------------------D : ise ----------------------------
c:\>format c: + enter
e + enter
c:\>d: + enter
d:\>cd win98 + enter
d:\>win98>kur + enter
enter
ileri ... ws WIN 98 CD KEY : FKKH8 - 67BR9 - CVQ2Y - V84RB - 2TR7Y

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5