İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wireless ağ kurulumu

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
20 pc lik bir ağa wireless internet bağlantısı ve ağ kurmayı planlıyoruz
fabrika ortamında yapılacak
en uzak pc yaklaşık 60 metre uzakta
fabrikada etki alanı ortalama 150 metre
aralarda ytong beton var
internet bağlantısında kesinlikle kopma veya sinyal zayıflığı olmamalı

böyle bir yapı için nasıl bir sistem kurmalıyız.
nasıl bir modem almalıyız
ne tip cihazlar gerekiyor.
tavsiye edilen markalı ürünler nelerdir.
ortalama maliyeti ne olur

bilgili arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yapı içerisinde izole edilmiş duvar, çift cam veya sinyalin geçişini engelleyecek birşey varmı? Bu önemli bir detay.
Normal şartlarda 60metre çok büyük bir mesafe değil ancak kesintisiz iletişim için Wireless Modem ile birlikte, bütün makinaların görebileceği bir yere(sinyali en iyi alabilecekleri yere) Access Point(repeater modunda) kurabilirsiniz.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
fabrika içerisinde çok fazla metal nesne var
aynı zamanda elektromanyetik alan oluşturabilecek sanayi makinaları var
fabrika prefabrik bir yapıda etrafı metal alaşımlı duvarla kaplı
1 cnc - 3 apkan press - çok fazla kaynak makinesi - metal kesiciler - oyucu router gibi çok fazla cihaz var
çift cam veya engelleyici başka bir şey yok

fabrika iki katlı giriş ve 1. kat yani
arada ytong beton var

20 adet wiresless adaptör - pc ler için
1 adet kablosuz modem
1 adet access point

başka ne tip cihazla gerekir
modemde hangi marka iyidir ve sinyal mesafesi konusunda güçlüdür
başka ne tip aparatlar gerekir

kablolar konusunda çok sıkıntı çekiyoruz cihaz çok olduğu için sürekli kablo kanalları değişiyor ve yeni aletlere değişik kablolar aynı kanallardan çekiliyor

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Normal internette sorun teşkil etmez. Yalnız localde bir program veya programlar kullanıyorlar ise bence sorunun bir çok şekli ile karşılaşabilirsiniz.. Fabrikada kablolamak kadar kolay bir durum olmasa gerek mesafede o kadar uzak değil. Bence olayı bir kaç açıdan çözümlemelisiniz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
airties 4450 modelinden binanın 4 köşesine ve merkezde bir yere kablo ile kur, maliyet problemi yoksa dairesel yayın yapacak şekilde wob 201 ayarla, ben 2 wob201 ile noktadan noktaya 3km ve 3kmlik son nokta ve çevresinde sağlıklı bağlantı elde edebildim.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
wireless i engelleyen bütün bölümlere yada sinyalin zayıfladığı alanlara access point kurmalısın açık havada 4 tane ile yaklaşık 5km2 bir alanı ayarlamıştık. yani bir modem 4 access point. Ayrıca 4 katlı bir oteldede her katın sorunsuz internete girmesi için her kata bir tane kurmuştum. :) benim zyzel modemide yan binanın 7. katından birinci katı arasındaki tüm daireler görüyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
wireless i engelleyen bütün bölümlere yada sinyalin zayıfladığı alanlara access point kurmalısın açık havada 4 tane ile yaklaşık 5km2 bir alanı ayarlamıştık. yani bir modem 4 access point. Ayrıca 4 katlı bir oteldede her katın sorunsuz internete girmesi için her kata bir tane kurmuştum. :) benim zyzel modemide yan binanın 7. katından birinci katı arasındaki tüm daireler görüyor.

O binanın yanından geçerken dikkatli ol özcan :p

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) sorun büyük zaten her kes ben interneti kapatıyım seninki full çekiyo senden girelim diyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5