İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wireless hakkında bilgi verebilecek?

N

nFnK

Misafir
Merhaba,
wireless modem tavsiyeleriniz nelerdir? ve neden?
wireless modem e normal modem gibi 1 4- vs.. kullanıcı girişimi lazım baska pc lerin baglanması icin ?
wireless ı olan bir yere gidince kendi pcle oranın hattını kullana biliyormuyum oyle duymusdumda.
ksıacası awantajlarını biri sıralaya bilir mi?

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wireless modem tavsiyeleriniz nelerdir? ve neden?
airties türk mühendisler yapmiş gayet iyi
wireless modem e normal modem gibi 1 4- vs.. kullanıcı girişimi lazım baska pc lerin baglanması icin ?
evet var hatta şifrelemezsen limit yok isteyen baglanir kapsama alaninda wireless özelligi olan pcler yani
wireless ı olan bir yere gidince kendi pcle oranın hattını kullana biliyormuyum oyle duymusdumda.
pc de wireless özelligi varsa kullanabilirsin
ksıacası awantajlarını biri sıralaya bilir mi?
kendini özgür hissediyorsun :p

yanlışım varsa düzeltin lütfen

mrt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xfatihx dogru bir sekilde ozetlemis sorularinin cevaplarini ancak benim modem yonundeki tavsiyem
usrobotics 9108 yada bulabilirsen 9106 tir, yaklasik 2 yildir 9106 kullaniyorum nonstop play, sorun ve hata sifir..arada sirada dns leri refreslesin diye resetliyorum..
kamil koc otobuslerinde bile varmis wireless :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZyXEL 661HW Tavsiye edebilirim. 100 kullanıcı olan bir yerde test edilmiştir. Wireles erişimide çok sağlam, bazı modemler gibi arada sırada kesilmeler olmuyor.

Çok kapsamlı bir Firewall, VPN ve Content Filtering özelliği var.

N

nFnK

Misafir
hmm saolun bilgilerinizden dolayı + mesafeleri ortalama kac m2 olur? ve limiti kendimiz belirleyip sifreleye biliyormuyuz? Her modemde 1 pc ye takmak icin mi zımbırtısı var yoksa fiyata gore 1 den fazla alabiliyormuyuz. Misal evde 2 pc var 2 pc icin 1 modem icinde pc ye takılan 2 zımbırtı mı almamız gerek?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZyXEL 661HW'de 4 port var, isterseniz bu portlar aracılığı ile küçük bir ev ağı oluşturabilirsiniz.

Bir çok şifreleme tekniği bu modem üzerinde kullanılabiliyor ama MAC adresi ile koruma en etkili ve kolay bir yöntemdir.

Ethernet girişi olan bütün bilgisayarları bu modeme kablo yoluyla bağlayabileceğiniz gibi diğer bilgisayarlara alacağınız wireles kartlarıyla kablosuz olarak bağlayabilirsiniz.

mrt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robotics dede 4 port var, 4 tane bilgisayari kablo ile baglayabilirsiniz, cekim mesafesi evinizin yapisina gore, camli duvarli vs. ise degisiyor, acik alanda yani parkta bizim denemelerimizde 20 30 metreye kadar cikti.. tabi ev ortaminda daha farkli olabilir..su kadar mesafeden ceksin bu kadar mesafeden ceksin olayi yok, sifreleme ile kendinizi koruyabilirsiniz

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Robotics ve ZyXEL wireles konusunda en çok tercih edilen ve wireles testlerinde başarı gösteren markalardır.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende de robotics wireless modem var ( numarasını bilmiyorum )
nasıl şifreleyebilirim acaba?adım adım biri anlatabilirse sevinirim

mrt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
bende de robotics wireless modem var ( numarasını bilmiyorum )
nasıl şifreleyebilirim acaba?adım adım biri anlatabilirse sevinirim

siyahsa 9106 , gri ise 9108 dir... menuler aklimda degil eve gidince anlatayim

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
gri bendeki
çok iyi olur valla. sizden haber bekleyeceğim. teşekkürler
explorer dan 192.168.1.1 e giriyorsun. Şifre ve kullanıcı adı değiştirmediysen admin dir. Wireless ya da security bölümünden şifre koyabilirsin. İkisinede bak. Yalnız şifreyi koyduktan sonra bağlantın uçar. Bağlantı ayarlarından ne tip şifre koyacaksan onuda seçiyorsun. Wep/tkip i seçersin.

Ben şifreli koruma yerine mac filter kullanıyorum. Şifre sormuyor ama benim kayıt etmediğim cihazlar bağlanamıyor. Daha güvenli bir sistem.

http://www.usr-emea.com/support/s-prod-template.asp?loc=trky&prod=9108

http://www.usr.com/support/9108/9108-tu-ug/install.htm

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
başka alanları işaretlemiyoruz değilmi?
sadece şifreyi yazıyoruz ve onaylıyoruz sanırım

yanlış bir şey yapmayayımda. servisi çağırana kadar canım çıktı wireless bağlayana kadar. ayarları kaybedersem yeniden yapamam da:)

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Muhakkak şifre koyun, bir müvekkilimin wireless adsl 'i ile banka hesabı heklenmiş ve şu anda konu yargıda.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
yaklaşık 5 aydır alcatel kullanıyorum. herhangi bir sorunla karşılaşmatım 8 katlı site içerisinde 4 kat rahatlıkla bağlanabiliyor.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hukuki' Alıntı:
Muhakkak şifre koyun, bir müvekkilimin wireless adsl 'i ile banka hesabı heklenmiş ve şu anda konu yargıda.

şifre koyacağım koymasına ama nasıl koyacağım onu bir öğrenebilsem:)

yukarıdaki sorumu tekrar ediyorum :

başka alanları işaretlemiyoruz değilmi?
sadece şifreyi yazıyoruz ve onaylıyoruz sanırım

A

Airborne

Misafir
Wireless in en büyük avantaji ayni anda bir den fazla kisinin internete baglanmasi.
Bizim evde desktop pc ye wireless modem bagladim (D-Link) ve + 2 Laptop ilede ayni anda internete baglaniyorum. 11Mbit i tabi 3 pc bölüsmüs oluyor. O yüzden gicik oluyorum. Tek dez avantaji bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5