Wmaraci bitiyor diye konu açtı ve şutlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
57
Reaction score
17
Konum
İstanbul
Az önce denk geldim wmaraci forumunda. Bir üye forumda yapılan siyasi ve kışkırtıcı yorumlardan rahatsızlık duymuş ve bunun için de Wmaraci bitiyor diye bir konu açmış. Konuda sadece ince bir eleştiri var. Yorumu aynen paylaşıyorum:

wmaraci-forum.jpg


"Merhaba, değerli yönetim. Forumda görüyorum ki bir çok kullanıcı insanları kışkırtıcı yorumlar, siyasi yorumlar yapabiliyor. Ve işin en üzüldüğüm yanı o kullanıcılar ceza almıyor bilmem fark ediliyormu ama ben wmaracı'nı 1 yıl önce de takip ediyordum. Fakat üye değildim, forum'da gerçekten yardımlaşma mevcuttu şimdi hiçbirşey yok. Siz ne zaman böyle kullanıcılara ceza vermeye başlarsanız o zaman forum tekrar kendine gelecektir. Buna eminim..."

Bu mesajın ardından üyeye ağır eleştiriler gelmeye başlamış ve yönetim de kolay yolu seçip üyeyi forumdan şutlamıştır. Üyeyi uzaklaştırıp sebep olarak da multi üyelik yazmışlar.

Eleştiriye hiç mi tahammülünüz yok? Wmaracı'nın düzeyinin 10-15 yaşlara kadar düştüğünü herkes söylüyor. Site açmanız ve bunun bir dönem tutması sizi webmaster forumu olarak baki yapmaz. Her an tepe üstü gidebilirsiniz. Ben de uyarıyorum. Beni de şutlasınlar hadi.

Uzaklaştırma zamanı: 23 Nisan 2019
Cezanın biteceği zaman: Hiçbir zaman. (Süresiz uzaklaştırma)
Uzaklaştırma sebebi: Çoklu üyelik: Onaysense, PhrA
 

discim

Onaylı Üye
Katılım
31 Ocak 2019
Mesajlar
23
Reaction score
11
Konuda kim haklı kim haksız bilemem ama wmaracı hep aynısını yapıyor işlerine gelmeyen bir şey olduğunda hemen banlıyorlar. Orası artık bir paylaşım platformundan çok kimden ne kadar kazanırım platformudur.

Yaş ortalamasının 15 olduğunu düşünmüyorum ama zeka ortalaması 10 12 civarıdır.
 

Nginx

İyinet Üyesi
Katılım
23 Kasım 2014
Mesajlar
245
Reaction score
69
Konum
Sakarya
Yaş ortalamasının küçük olması birşeyi ifade ettiğini düşünmüyorum burda ki bir çoğumuz web dünyasına 14-15 belki de daha ufak yaşlarda katıldık ve bir çok webmaster forumunda yer aldık kimimiz ise görev aldı yönetim kadrosunda bulundu. Wmaracı kemik yönetiminin bu kadar altyapıyı incelemeye vakitleri olduğunu düşünmüyorum sorun moderatör kadrosunda olabilir.
 

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Katılım
14 Şubat 2009
Mesajlar
9,780
Reaction score
306
Arkadaşın süresiz uzaklaştırılma sebebi çoklu üyelik kullanımıymış. Bu mesajın içeriğinde her ne kadar bir şey yok gibi görünse de, attığı başlık pek uygun değil. Birkaç gün uzaklaştırma verilebilirdi. Ancak dediğim gibi, süresiz uzaklaştırılma sebebi, daha önce forumdan yasaklanan üyeliklerinin olmasıymış.

Ayrıca her forumun kendine has yönetim şekli vardır. Kimine göre doğru kimine göre yanlış kararlar alınabilir. Daha önce de dediğim gibi, farklı bir forum için aynı sektörde başka bir forumda şikayet başlığı açılmasını pek etik bulmuyorum. Bu yüzden konuyu kilitliyorum. İyi forumlar.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst