İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordfence Security Eklentisi ve Özellikler i(anlatım)

esocials

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordfence Security Eklentisi ve Özellikleri(anlatım)

Bugün wordpress teki en önemli eklentilerden biri olan wordfence security eklentisinin farklı bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Belki birçoğunuz zaten wordfence in kullanım amacını biliyorsunuz. Genellikle wordfence eklentisini güvenlik amaçlı kurar ve kullanırız. Yinede bilmeyenler vardır diye kısaca wordfence security eklentisinin ana işlevlerinden en önemli olanlarını sıralayalım.Wordfence Security;

• Güvenlik tehditi olarak bilinen 44.000 ‘den fazla kötü amaçlı yazılımı tespit edebilecek kapasiteye sahiptir.
  • Tüm yazılar,yazılara yapılmış yorumlar ve site içi tüm dosyalarınızı sürekli olarak taramadan geçirir ve güvenlik tehditi olabilecek kötü amaçlı yazılım ve phishing URL leri tespit eder.
  • Trojan, şüpheli kod ve diğer bilinen virüsleri tespit ederek, virüslü dosyanızla ilgili yapılması gereken işlemlerinizde yardımcı olur. (Silme,yer değiştirme vs.)
  • Yetkisiz DNS değişimlerini tespit etmek için sürekli olarak DNS güvenliğinizi görüntüler
  • Sahte google botları, heker ve botnetsler gibi genel güvenlik tehditlerini bloke etmek için firewall içerir.
  • Sitenizin güvenlik kurallarını ihlal eden robotların ve kullanıcıların kullanımlarını kısıtlamak veya tamamen kullanımlarını engellemeniz seçeneklerini size sunar

Muhtemelen çoğunuz yukarıda saydığımız özelliklerinden dolayı wordfence security eklentisini zaten güvenlik amaçlı olarak wordpress sitesinde kullanıyor. Benim bugün bahsetmek istediğim ise, çoğu kişinin bilmediği, bilse de önemsemediğinden es geçtiği ya da benim gibi farkedip keyfini çıkardığı wordfence security nin bir diğer özelliği. Live traffic.

Kaynak site

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5