İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpess yapmak mı yapmamak mı?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Wordpress şüphesiz seo açısından en gelişmiş sistemdir ve üst sıralara çıkmak için bir sürü de eklentisi ile birlikte biçilmiş kaftandır. Şu anda bence Joomla yı bile sollamıştır, şöyle ki Wordpess mi Joomla mı diye sorulduğunda büyük çoğunluk webmaster Wordpress diyor.

Bu konuyu niye açtım?
Yeni ve başarılı olacağına inandığım güzel bir projem var. Bu projem için wordpress kullanmayı düşünüyorum. Bir taraftan da içime sinmiyor, çok fazla wordpress kullanan var, arama motorları bir gün sıkılıp bu sitelerin hepsi biribirine benziyor bunları filtreye sokalım, arka sıralarda yer alsınlar demezler mi?

Düşünceleriniz?

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Daha iyisi üretilene kadar en iyisi wordpress. Kullanımında sorun olmaz. Anca bir kaç sene sonra öyle bir şey ortaya çıkabilir, oda ihtimaldir.

P

pozitif06

Misafir
böyle birşey olacağını aklımdan bile geçirmem :D wp seo da ne kadar güçlü ise bir o kadar vasat yanlarının olduğunuda biliyorum...

3,5 yıl WP geçmişimde birçok kez cpu derdine düştük... İyi bir barındırma hizmeti (gelişmiş özelliklere sahip) alıyorsanız WP kullanın...

aksi takdirde WP 'ye soğuk bakıyorum... ( Nedeni: Yukarıda anlattığım durumlardan dolayı artık kendi ürettiğim yazılımlarımı kullanıyorum, seo da WP den örnek aldığım yöntemlerle en az WP kadar güçlü sistemler üretiyorum :alkış: )

Hazır sistem olarak WP kullanabilirsin ( başka alternatif yok bence :) )

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
WordPressin yanında diğer sistemlerden pek söz etmiyorum şahsen.

" arama motorları bir gün sıkılıp bu sitelerin hepsi biribirine benziyor bunları filtreye sokalım, arka sıralarda yer alsınlar demezler mi? "

Böyle bir ihtimal yok, wordpress kullanan webmaster nasıl googleden besleniyorsa, googlede wordpress ağırlıklı bu sitelerden besleniyor. Bu siteler iyi hit yakalıyor ve reklam / ortaklık / pazarlama ağında önemli bir yere sahipler.

Bir aralar DLE ye merak sardım. WP'den kat kat basit ve seouda gayet iyiydi. Fakat Rusça olması ve çeviri problemi gibi işler yüzünden vazgeçtim.

Şuan wordpressin tahtına geçebilecek bir alternatif yok.

CPU sorununa gelince hala bu problemi yaşıyorsan, ve buna bir çözüm bulamıyorsan bu işte pek başarılı olduğun söylenemez..

Misal : film izle yaz / adamlar anlık kaç "k" sayfa görüntülemesi yapıyor neden sorun yaşamıyor? :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Değerli düşünceleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

@EnkaZ Teşekkürler. Sanırım aynı şeyleri düşünüyoruz.
@pozitif06 cpu gerçekten can sıkıcı bir konu. Ama kendi yaptığımız siteler de aynı kaderi paylaşabiliyorlar.
@PauLShark sanırım zamanın değerlendirip karamsarımsı karışık düşüncelere dalmamamı öneriyorsun. Rusça script konusuna gelince w*rez olmadığı sürece çevirip buradan arkadaşlarımla paylaşmak isterim, hala yapılmadıysa, language dosyasını göndermen yeterli olur.

Başka fikirde olanlar da paylaşımda bulunurlarsa sevinirim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
drupal derım tek gecerım hepsını kardesım seo super

Drupal ve Wordpress kullanıp ikisini kıyaslayıp mı bu kanıya vardın? Yoksa hep Drupal kullandın ve memnunsun, değiştirmeyi düşünmüyorsun diye mi böyle söylüyorsun?

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Drupal seo açısından da iyi. Ama klasik olarak yazı ekleyip uğraşmak istemeyenler Wordpress kullanmalı. Drupal daha geniş bir sistem. Büyük projelerde kullanılabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi