İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpres alt kategori

kkalkan47

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm arkadaşlar.
Bir sorunum var.Siteme ebeveyn kategoriye kategori ekliyorum yani alt kategori ekliyorum,fakat kategorinin üzerine gidincealt kategoriler gözükmüyor.Zannedersem tema desteklemiyor.Bunun için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Dostum bende böyle bir sorun yaşamıştım, birkaç kişi tema desteklemiyordur dedi fakat temam destekliyormuş.

Örneğin : Ebeveyn kategorisine çocuk adında alt kategori ekledin. O eklediğin alt kategoriye her hangi bir başlık aç, yani doldur. Ben o alt kategoriyi doldurunca bende gözükmüştü.
Ancak bu şekilde de gözükmezse o zaman tema desteklemiyor olabilir :)

kkalkan47

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum bende böyle bir sorun yaşamıştım, birkaç kişi tema desteklemiyordur dedi fakat temam destekliyormuş.

Örneğin : Ebeveyn kategorisine çocuk adında alt kategori ekledin. O eklediğin alt kategoriye her hangi bir başlık aç, yani doldur. Ben o alt kategoriyi doldurunca bende gözükmüştü.
Ancak bu şekilde de gözükmezse o zaman tema desteklemiyor olabilir :)

Sizin dediğiniz şeyi yaptım ama olmadı

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Çoğu tema boş kategorileri gizler. Ancak alt kategorilerin alınması kodlarda bulunmuyorsa da çekmeyebilir.

Çalışacağı konusunda tam garanti veremiyorum (benim internet sitemin temasının kodları bu ve çalışıyor :) ) ancak dene istersen. Kodlar hemen hemen bu şekilde. Header.php içinde uygun bir yere eklersin. Kategori açıklamaları görüntülenmesin istersen
PHP:
<span><?php echo $category->category_description; ?></span>
bölümünü silebilirsin.

PHP:
<?php foreach ( (get_categories('exclude='.get_option('woo_cat_ex') ) ) as $category ) { if ( $category->category_parent == '0' ) { ?>

<li>
                        <a href="<?php echo get_category_link($category->cat_ID); ?>"><?php echo $category->cat_name; ?><br/> <span><?php echo $category->category_description; ?></span></a>

<?php if (get_category_children($category->cat_ID) ) { ?>   
                        <ul><?php wp_list_categories('title_li&child_of=' . $category->cat_ID ); ?></ul><?php } ?><?php } } ?>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5