İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress 3.8 Admin Panel Logosunu Değiştirme

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress-3.8-admin-paneli-logo-degistirme-634x250.jpg

Nedenini bilmem ama kullanıcıların bazıları admin panelinin girişinde ki Wordpress Logosunu kendi logosuyla değiştirmek istiyor. Wordpress 3.8 ile bu biraz zorlaştı. Zorlaşmaktan çok yöntem değiştiği için genel olarak kimse nasıl yapılacağını bilmiyor. Gelelim nasıl değiştireceğimize.

Not: Bunları yapmadan önce mutlaka yedek alın, sorumluluk bana ait değildir.

-FTP den Wp-Admin/CSS klasörüne giriyoruz

- wp-admin.min.css dosyasını açın (BU DOSYANIN İÇERİĞİ FTP PROGRAMIYLA AÇILDIĞI ZAMAN GÖZÜKMEYEBİLİYOR, BİLGİSAYARINIZA İNDİRİP NOTEPAD++ İLE KOLAYCA DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ )

-wp-admin.min.css dosyasının içinde şu kodu aratın wordpress-logo.svg

- wordpress-logo.svg kodunu bununla değiştirin >>> sizinlogonuz.png

Sonuç olarak böyle bir kod elde etmiş olucaksınız >>>> background-image:none,url(../images/sizinlogo); ve logo değişmiş olucaktır.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir, bilgi paylaştıkça çoğalır diyerekten kaynak göstererek paylaşım ve yorumlarınızı bekliyorum.

Kaynak: Bityavrusu.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5