İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress 404 not found hatası

aliaga06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar herhangi bir kategori ya da yazı ismine tıkladığımda

'' Not Found

The requested URL /category/ask-mesk was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. '' sayfası geliyor.

Bir kaç arama yaptım mevcut önerilen çözümleri denedim fakat sorun devam ediyor..

Örnek : http://www.euitirafet.org/category/ask-mesk

Yardımcı olucakları şimdiden teşekkürler..

bipixel

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Merhaba,

Konu üzerinden uzun süre geçmiş ama yinede cevabı arayan arkadaşlar için buraya yazayım.

Merhaba WordPress severler :). Sizlere bu makalemde “WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü” konusunu anlatacağım :). Daha önce başıma geldi ve bende burada aktarmayı düşünüyorum sizlere :).

404 hatasi WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü

Öncelikle bir site neden 404 verir ona bir bakalım.

O sayfa silindiyse
Aslında o sayfa hiç yoksa
Olmayan bir sayfaya yönlendiriliyorsa.
Yukarıda ki nedenlerden dolayı 404 Not Found hatası verebilir WordPress. Durun hemen korkmayın. Çözümü bizde :). Çünkü benimde başıma geldi bir müşterimin sitesine SEO yaparken. Olayı nasıl çözümlediğim konusuna gelelim hemen :).

1.Denediğim yöntem :

Bu sorun özellikle bir WordPress siteyi başka hosting’e taşıdıysam karşıma çıkıyor. Bu hatanın çözümünü “public_html” klasörünün chmod değerini 755 olarak değiştirmeniz gerekmekte :).

2.Denediğim yöntem :

Sitenizi taşırken “.htaccess” dosyasını unutmuş olabilirsiniz :D. Buda başıma geldi çünkü :D.

Hemen htaccess dosyası oluşturalım şimdi :).

bir not defteri açıyoruz farklı kaydet deyip ismini .htaccess olarak kaydediyoruz :).

Daha sonra bu dosyayı FTP adresinize girerek WordPress’in kurulu olduğu yere atın.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
Bu hata ile karşılan web sitelerinin çoğu .htaccess dosyası olmadığı için sorun yaşıyor. Eğer .htaccess dosyanız olmasına karşın aynı hataya maruz kalıyorsanız birinci anlattığımız yöntem sizi çözüme kavuşturacak diye umuyoruz :).

Wordpress 404 not found hatası ve çözümü

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5