Wordpress AMP eklentisi Mobil için en hızlı yöntem (Google Tavsiyesi)

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Aralık 2018
Mesajlar
159
Reaction score
51
Wordpress AMP eklentisi Google'ın da içinde olduğu güzel bir mobil proje aslında. Google ve Wordpress'in ortak projesi AMP, web’i herkes için daha iyi hale getirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir girişimdir.

AMP, dağıtım platformlarında sürekli olarak hızlı, güzel ve yüksek performanslı web deneyimleri sağlar. WordPress için Resmi AMP Eklentisi, güçlü yetenekleri ve ayrıntılı yayıncı denetimleriyle WordPress siteleri için tam entegre AMP yayıncılığını destekler. Siteniz açılmıyor olsa bile Google önbelleklerinden sitenize ait sayfalar çok hızlı bir şekilde gösterilir. Sitenize giren ziyaretçiyi kaçırmamış olursunuz.

wordpress-amp-elentisi.jpg


Eklenti tarafından sağlanan özellikler ve yetenekler şunlardır:

Uyumluluk Aracı: AMP hata ayıklamasını olabilecek doğrulama hataları, bunlara neden olan işaretleme / komut dosyaları ve bu sayfa içeriğinden sorumlu sitedeki belirli bileşenler (örn. Tema, eklenti, çekirdek) hakkında ayrıntılı bilgilerle AMP hata ayıklamasını sağlayarak AMP deneyimlerinin geliştirilmesine yardımcı olur.

CSS Tree Shaking: Bir sitedeki tanımlanmış CSS kurallarının tek AMP sayfalarında izin verilen CSS boyut sınırını aştığı durumlarla başa çıkmada yardımcı olur.

Default Tema Desteği: dört varsayılan tema için tam AMP geçerliliği sağlar.

Gutenberg Desteği: Gutenberg ile tamamen entegre olan AMP içeriğinin oluşturulmasını sağlar.

AMP'nin ilk Deneyim desteği: platformun esnekliğinden veya içeriğin kalitesinden ödün vermeden mobil için tam uyumlu hale getirdiği sitelerin hitinde de artış sağlanmasına vesile olur.

Birçok Optimizasyon: Sayısız kod, performans ve geliştirici deneyiminde gelişmeler: özelleştirme esnekliğinden daha iyi kullanıcı arayüzü akışlarına destek olur.
WordPress için resmi AMP eklentisi ile WordPress ekosistemi, standart, esnek ve iyi bilinen içerik oluşturma iş akışından sapmadan dünya standartlarında AMP deneyimleri oluşturmak için ihtiyaç duyduğu yetenek ve araçları sunar.

AMP eklentisi nasıl yüklenir?
Eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek ve AMP içerik oluşturma iş akışınızı güçlendirmek için yeteneklerinden yararlanmaya başlamak için resmi AMP eklenti ürün sitesini ziyaret edin. AMP eklenti sayfası
 

Manindark

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
3 Mayıs 2019
Mesajlar
9
Reaction score
0
Konum
İstanbul
Hocam wordpress altyapısında kurduğum blogta tema mythemashop premium teması kullanıyorum. Temayı almadan önce inceledim mobil ve tablet uyumlu olarak gozuksede Google search console de siteniz tam mobil uyumlu değil ve bazı sayfalarda tek tek düzenleme yapmak zorunda kaldım. Ek olarak bu eklentiyi yuklesem faydası olurmu incele me şansın oldumu?
 

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Aralık 2018
Mesajlar
159
Reaction score
51
Bu eklenti sitenizin mobil cihazlarda daha hızlı açılmasını sağlıyor. Kendi önbellekleme sistemi ile kesintilerde bile kullanıcıya sayfa çıkarıyor. Google için çok önemli bir eklenti. Bunu kurarsanız mobil uyumlu değil uyarısı almazsınız. Çünkü mobil sayfaları AMP ile açar. Ancak reklamları AMP eklentisine ayriyeten eklemeniz gerekiyor.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst