İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WordPress Blog'da Hosting Değiştirince Database Nasıl Taşınıyor

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar WordPress blog kurdum fakat hosting değiştircem şimdi ben bu blog database nasıl taşıyacağım.
Bana biraz bilgi verebilir misiniz.Diyelimki şuanki yedeğimi aldım yeni hosting ne yapmayla başlayacağım?
İnşallah bilen vardır :(

D

Dot Net

Misafir
yedeği aynen yenı hostuna attıgında çalışmıcak mı bu?

evet ise neden?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru şekilde yedek alırsan taşındığın yerde kontrol panelinden yeni db ouşturursun ve oraya upload edersin.
Dosyalarını ftp ile upload edersin.
Son olarakda wp-config.php dosyasını düzenlersin.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
yedeği aynen yenı hostuna attıgında çalışmıcak mı bu?

evet ise neden?
Yani önce upload edeyim yedeği.Sonra kurulumda mysql bilgilerini bu database göre girince otomaik mi yapacak yapan arkadaş yokmu.
İlk defa kullanıyorum tek sorunum bu :(

Dediğim gibi olur mu acaba

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
Doğru şekilde yedek alırsan taşındığın yerde kontrol panelinden yeni db ouşturursun ve oraya upload edersin.

Son olarakda wp-config.php dosyasını düzenlersin.
Yani şöyle mi diyorsun.
Önce sıfırdan kurulum yapayım blog hazır hale gelince database bilgilerini eski db'ye göre gireyim eski db çalışmaya başlar diyorsun demi?

Edit:Flood yaptım özür :(

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pcqopat.Com' Alıntı:
Yani şöyle mi diyorsun.
Önce sıfırdan kurulum yapayım blog hazır hale gelince database bilgilerini eski db'ye göre gireyim eski db çalışmaya başlar diyorsun demi?

Edit:Flood yaptım özür :(

Söylediğiniz gibi, yedeği elinizde olduğuna göre bir kaç deneme de yapabilirsini. Kontrol paneli yeni kullanıcı adı vs verirse onları wp-config.php dosyasına girersiniz.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
Söylediğiniz gibi, yedeği elinizde olduğuna göre bir kaç deneme de yapabilirsini. Kontrol paneli yeni kullanıcı adı vs verirse onları wp-config.php dosyasına girersiniz.
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Şimdi deniyeceğim.
Cevap veren arkadaşlar teşekkür ederim :)

E

echo

Misafir
ben bu güne akdar hep şöyle taşıdım.

önce panelden yedeğini al sonra ftp deki tüm wp klasörlerini bilgisayarına indir.sonra aynı doyaları taşımak istediğin yerin ftp sine gönder. wp configdeki ayarlara uyarak yeni bir database oluştur ve yedeğini phpmyadminden import et.

hiç bişeyle uğraşmadan hallolur ;)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hallettim.Önce eski db'yi yedek aldım ismini değiştirip geri upload ettim.Sonra yeni bir database oluşturuyoruz ve sonra yeni bir dizin yaptım sıfırdan kurulum yaptım.
dizin dosyamızda wp-config-sample.php olan dosyayı indiriyoruz ve düzenlemeleri yapıyoruz tabi eski database'ye göre ve wp-config.php olarak kaydedip geri yüklüyoruz sonra giriş yapıyoruz ve tercihlerden dizinimizi ayarlıyoruz ve sorusuz yola devam ediyoruz.
ben bunu kullandığım hosting'de başka dizinde denedim eğer başka bir suncuya geçip yine aynı dizinden yayın yapacaklar tercihlere girip ayarlamalarına gerek yoktur otomaik tanıyor.

Eğer benim gibi değiştirip yapamayanlar olursa yardımcı olurum.
Echo arkadaşım sanada teşekkürler :)

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress in rss sini al bir note pad içine kayıt et , sonra başka yerde wordpress i yeniden kur ve menüden içeri aktar bölümünü kullanarak rss den al seçeneğini kullan ve senin notepadi seç..

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaintOne' Alıntı:
wordpress in rss sini al bir note pad içine kayıt et , sonra başka yerde wordpress i yeniden kur ve menüden içeri aktar bölümünü kullanarak rss den al seçeneğini kullan ve senin notepadi seç..
Bende içeri al tıklıyorum fakat değişik şeyler gelince bende hiç kurcalamadım.
Bilgi için teşekkürler :)

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
;)

Tabi bunları yaparken eğer sitende resimler yüklüyse resimler için açıtığın klasörün yedeğini alıp yeni ftp adresine atmayı unutma ;)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pacey666' Alıntı:
Tabi bunları yaparken eğer sitende resimler yüklüyse resimler için açıtığın klasörün yedeğini alıp yeni ftp adresine atmayı unutma ;)
Arkadaşım çok teşekkürler.
Yakında taşıyacağım son yedeklerimi alıyordum iyiki yazdın.
Sağolasın :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5